تعویض نمایشگر خانواده آیفون ۱۳ توسط اشخاص ثالث ظاهرا منجر به از کار افتادن فیس آی‌دی می‌شود

شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
جدیدترین بررسی‌های iFixit از خانواده گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۳ نشان می‌دهد که اپل با به‌کارگیری تراشه خاصی در کابل‌های اتصال به‌نماشگر این گوشی، امکان تعویض نمایشگر توسط اشخاص ثالث را بسیار دشوار کرده است.
تبلیغات

بنابر گزارش اپل‌اینسایدر و با استناد به بررسی iFixit، تعویض نمایشگر خانواده آیفون ۱۳ توسط اشخاص و تعمیرکاران شخص ثالث منجر به از کارافتادن فیس آی‌دی می‌شود. گفته می‌شود دلیل این امر استفاده از یک تراشه میکروکنترلر به اندازه کوچک‌تر از بند انگشت است که در نقطه تلاقی کاب اتصال به ‌نمایشکر تعبیه شده. این تراشه آیفون را با نمایشگر خود جفت می‌کند.

در این گزارش آمده است که ارائه‌دهندگان خدمات مجاز اپل می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار اختصاص اپل برای ثبت تعمیر و همگام‌سازی شماره سریال نمایشگر جدید با میکروکنترلر، این سریال‌سازی را دور بزنند. البته راه‌حلی نیز وجود دارد که این امکان را به تعمیرکنندگان غیرمجاز می‌دهد تا همچنان نمایشگر خانواده آیفون ۱۳ را تعویض کنند. این شامل برداشت تراشه لحیم‌شده از نمایشگر اصلی و جایگزین کردن آن روی نمایشگر جدید است. بااین‌حال، گفته می‌شود این راه حل بسیار پچیده و سخت است.

به‌طور کلی، به‌نظر می‌رسد که این تغییر اصلا برای تعمیرکنندگان شخص ثالث خوشایند نخواهد بود؛ زیرا تعمیرات نمایشگر زیربنای صنعت تعمیر گوشی‌های هوشمند است و در حقیقت تراشه جدید اپل مهم‌ترین بخش این صنعت را مختل خواهد کرد.

بااین‌حال، هنوز مشخص نیست که اپل به‌طور عمدی این قابلیت را ایجاد کرده یا مربوط به یک باگ نرم‌افزاری می‌شود. از قرار معلوم، منابعی ناشناس به iFixit گفته‌اند که اپل به‌زودی با ارائه به‌روزرسانی جدید این سخت‌گیری در تعویض نمایشگر را ازبین خواهد برد؛ بنابراین باید منتظر اخبار تکمیلی در این باره باشیم و ببینیم که اپل درنهایت چه تصمیمی را اتخاذ می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات