بنچمارک آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در وبسایت AnTuTu منتشر شد

بنچمارک آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در وبسایت AnTuTu منتشر شد

امروز بنچمارک‌های دو گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو منتشر شد؛  اما برخلاف انتظار نتایج شگفت‌انگیزی ندارند.

اپل چند روز پیش خانواده آیفون ۱۲ را معرفی کرد که در میان آن‌ها دو گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو هم قرار گرفته بودند. درحالی‌که پیش‌فروش این گوشی‌ها هفته آینده شروع می‌شود، بنچمارک این گوشی‌ها در AnTuTu دیده شده است.

هر دو مدل آیفون ۱۲ که بنچمارک آن‌ها منتشر شده است، به تراشه A14 Bionic مجهز هستند که با معماری ۵ نانومتری ساخته می‌شود. بااین‌حال اعداد به‌دست‌آمده در بنچمارک در مقایسه با رکورد اسنپ‌دراگون ۸۵۶ که در پرچم‌دارهای اندروید استفاده می‌شود، ناامیدکننده است. 

بنچمارک آیفون ۱۲ پرو

بنچمارک آیفون ۱۲

امتیاز آیفون ۱۲ پرو در AnTuTu به نزدیک ۵۷۰ هزار رسید. برای مقایسه بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که گوشی شیائومی Mi 10 Pro Plus امتیاز 687 هزار کسب کرده است؛ اما گوشی‌های جدید اپل حتی نتوانستند به امتیاز بالای ۶۰۰ هزار دست پیدا کنند. خانواده آیفون‌ ۱۲ در چهار دسته اصلی CPU، GPU، حافظه و UX با ضعف عملکرد مواجه است. بزرگ‌ترین اختلاف در قسمت GPU دیده می‌شود که از ۲۹۲,۷۰۴ به ۲۰۱,۰۸۵ کاهش پیدا کرده است؛ کاهشی ۴۴ درصدی.

در سه دسته بعدی اپل با بهبود عملکرد کمتر از ۱۰ درصد مواجه شده است. در قسمت حافظه کمتر از ۶ درصد بهبود را شاهد هستیم که دلیل آن، استفاده از ۴ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی در آیفون ۱۲ و استفاده از ۶ گیگایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی در آیفون ۱۲ پرو است.

البته مقایسه گوشی‌های اپل با اندروید چندان منصفانه نیست؛ چرا که هرکدام از این گوشی‌ها منابع را به شکل‌های مختلف مصرف می‌کنند. گوشی‌های آیفون کلا در سطحی خاص قرار گرفته‌اند و بیشتر باید آن‌ها را با هم مقایسه کرد. باید تراشه A14 را با A13 Bionic مقایسه کنیم. 

منبع GSM Arena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده