اپل تصمیم گرفته از پنل‌های OLED شرکت BOE در آیفون‌های 2020 استفاده کند

اپل تصمیم گرفته از پنل‌های OLED شرکت BOE در آیفون‌های 2020 استفاده کند

اپل در پی کاهش وابستگی خود به سامسونگ برای تأمین پنل‌های اولد است و گزارش‌ها از آمادگی BOE چین به‌عنوان جایگزینی برای سامسونگ خبر می‌دهد.

براساس گزارش‌های جدید Nikkei، اپل در مرحله‌ی تأیید نهایی صفحه‌نمایش‌های اولد BOE قرار دارد تا از آن‌ها در آیفون‌های آینده خود استفاده کند. شرکت BOE در حال آزمایش صفحه‌نمایش‌های انعطاف‌پذیر هستند و همین خبر احتمال استفاده‌ی آن‌ها از چنین پنل‌هایی را افزایش داده است. این اولین‌بار است که این غول فناوری آمریکایی شرکتی چینی را به‌عنوان تأمین‌کننده‌ی پنل‌های اولد انتخاب می‌کند.

گفته می‌شود تا پایان سال جاری، اپل باید تصمیم بگیرد آیا برای کاهش وابستگی به سامسونگ می‌تواند BOE را به‌عنوان تأمین‌کننده صفحه‌نمایش‌ آیفون‌های ۲۰۲۰ در نظر بگیرد یا خیر. به‌گفته‌ی منبعی آشنا، صفحه‌نمایش BOE می‌تواند ۲۰ درصد از صفحه‌نمایش سامسونگ ارزان‌تر باشد.

از مدت‌ها قبل شایع شده بود که اپل می‌خواهد پنل‌های اولد را از تأمین‌کنندگان مختلف تهیه کند و وابستگی خود به یک تأمین‌کننده را کاهش دهد. در‌حال‌حاضر، بزرگ‌ترین تأمین‌کننده صفحه‌نمایش‌های آیفون، سامسونگ است. این خبر خوبی برای اپل نیست و شرایط وقتی بغرنج‌تر می‌شود که گوشی‌های ساخت سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین رقبای آیفون هستند. از‌این‌رو، از سال گذشته شایعات زیادی درباره‌ی مذاکره‌ی اپل با BOE به‌منظور تأمین صفحه‌نمایش اولد آیفون شنیده می‌شد.

ناگفته نماند در ماه مارس، BOE از تصمیم خود مبنی‌بر تأمین پنل‌های آیفون گفت و در ماه گذشته، با تحریم‌های ژاپن علیه سامسونگ و کره‌جنوبی این حرکت سرعت بیشتری به‌خود گرفت.

منبع reuters gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده