گلکسی اس 10 فضای ذخیره‌سازی برای ارزهای دیجیتال دارد

گلکسی اس 10 فضای ذخیره‌سازی برای ارزهای دیجیتال دارد

حتی پس از رونمایی گلکسی اس 10، پرچم‌دار جدید سامسونگ، شایعات فراوانی درباره‌ی قابلیت‌های این دستگاه مطرح شده است.

سامسونگ،‌ غول کهنه‌کار دنیای تکنولوژی، اول اسفند در مراسم سالیانه‌‌اش، چند دستگاه هیجان‌انگیز را رونمایی کرد. یکی از این دستگاه‌ها، پرچم‌دار جدید این شرکت، یعنی گلکسی اس 10 بود.

براساس گفته‌ها‌ی منابع رسمی، S10 با فرایند‌های بسیار ایمن ساخته شده تا امنیت کافی برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی برای کلید‌های خصوصی (Private Keys) ارز‌های دیجیتال تأمین شود.

ارز دیجیتال

برای استفاده از سرویس‌های موبایلی مبتنی بر بلاک‌چین، به کلید‌های خصوصی ارزهای رمزپایه نیازمندیم. سامسونگ با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ایمن‌شده به‌شکل سخت‌افزاری و نیز سیستم Samsung Knox، امنیت لازم برای نگه‌داری کلیدهای خصوصی را فراهم می‌آورد. اطلاعات بیشتری درباره‌ی این فضای امن‌شده در دست نیست؛ بنابراین، مطلع نیستیم گلکسی اس 10 از کدام ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می‌کند.

در اواخر ژانویه (بهمن‌)، شایعاتی مبنی بر وجود فضای مخصوص ارزهای دیجیتال در Galaxy S10 شنیده می‌شد. این شایعات با افشای تصویری از گوشی قوت گرفت که نمایانگر اپلیکیشنی به‌نام  Samsung Blockchain KeyStore بود. تاکنون، سامسونگ ۳ نام تجاری اپلیکیشن را در اتحادیه‌ی اروپا به‌نام خود ثبت کرده است: یکی برای کلیدهای خصوصی بلاک‌چین و دیگری برای هسته‌ی بلاک‌چین و کلید آخر برای جعبه‌ی کلید‌های بلاک‌چین.

شایان ذکر است سامسونگ اولین شرکتی نیست که به‌سمت تولید موبایل با قابلیت‌های ارز‌های رمزپایه رفته است؛ بلکه با استقبال از این حوزه سال گذشته، HTC گوشی جدیدی با نام اکسدوس وان با پشتیبانی از قابلیت‌های بلاک‌چین عرضه کرد.

شایعات شنیده‌شده از کاربران حاکی از آن است که سامسونگ همراه‌با گلکسی اس 10 چند ویدئو آموزشی مربوط‌به ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. همچنین، فضای ذخیره‌سازی کلید‌های خصوصی احتمالا از ارزهای بیت‌کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند. ناگفته نماند امکان استفاده از این فضا برای سایر ارز‌ها هنوز مشخص نیست.

منبع mybitcoinnews
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده