اچ تی سی گوشی اکسدوس را مبتنی بر فناوری بلاک چین معرفی کرد

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
اچ‌تی‌سی رسما اعلام کرد که گوشی هوشمند اندروید Exodus را مبتنی بر فناوری بلاک چین توسعه می‌دهد و در آینده‌ نیز شبکه‌ی بلاک‌چین اختصاصی خود را راه‌اندازی خواهد کرد.
تبلیغات

اچ‌تی‌سی رسما از پروژه‌ی مربوط به گوشی هوشمند اندروید اکسُدوس (Exodus) به‌عنوان یک گوشی مبتنی بر فناوری بلاک‌چین رونمایی کرد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط اچ‌تی‌سی، این گوشی هوشمند از وجود یک کیف پول بهره خواهد برد. همچنین باید به ماژول سخت‌افزاری اختصاصی تعبیه‌شده در این گوشی اشاره کرد که از ارزهای دیجیتال و اپلیکیشن‌های توزیع‌شده‌ی مورد استفاده در شبکه‌ی بلاک‌چین پشتیبانی می‌کند. 

فیل چن، خالق هدست واقعیت مجازی وایو اچ‌تی‌سی، مسئولیت تمام سرویس‌ها و محصولات مبتنی بر بلاک‌چین و پول‌های رمزنگاری شده در شرکت تایوانی را بر عهده خواهد داشت.

اچ‌تی‌سی در نظر دارد یک شبکه‌ی بلاک‌چین اختصاصی را با استفاده از شبکه‌ی گوشی‌های هوشمند اکسدوس ایجاد کند تا از این طریق فرایند انتقال پول رمزنگاری شده بین کاربران این گوشی به سهولت انجام شود.

فیل چن در خصوص گوشی هوشمند اکسدوس چنین اظهار نظر کرده است:

ما خوشحالیم اعلام کنیم که از طریق گوشی هوشمند اکسدوس می‌توانیم پروتکل‌هایی نظیر بیت‌کوین و اتریوم را در کنار برخی از پلتفرم‌ پول‌های رمزنگاری شده پشتیبانی کنیم. ما دوست داریم کل اکوسیستم بلاک‌چین را پشتیبانی کنیم و از این‌رو امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد انجام همکاری‌های خوبی در این راستا باشیم.

اچ‌تی‌سی هنوز قیمتی برای این گوشی هوشمند تعیین نکرده است؛ اما اعلام کرده که این گوشی را در ازای ارزهای دیجیتال به فروش خواهد رساند.

اچ تی سی اکسدوس

البته باید به این نکته اشاره کنیم که اچ‌تی‌سی اولین شرکتی نیست که گوشی هوشمندی مبتنی بر فناوری بلاک‌چین معرفی و راهی بازار خواهد کرد. اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۷، شرکت Sirin Labs نیز یک گوشی هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین با برچسب قیمت هزار دلاری رونمایی کرد.

باید دید که عملکرد گوشی هوشمند اکسدوس اچ‌تی‌سی چگونه خواهد بود. تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند مبتنی بر فناوری بلاک‌چین سعی می‌کنند با استفاده از سخت‌افزار اختصاصی نظیر تأمین امنیت در لایه‌ی سخت‌افزار و همچنین تسهیل تبادل پول از طریق شبکه‌ی بلاک‌چین بدون نیاز به پرداخت هرگونه هزینه‌ی بیشتر برای ماینرها، تبادل پول را بهبود ببخشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات