گوشی 5G وان‌ پلاس نیمه دوم سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه می‌شود

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
مطالعه 4 دقیقه
پیت لائو، مدیرعامل وان پلاس اعلام کرد که گوشی 5G این شرکت ابتدا در بازار انگلیس و فنلاند عرضه خواهد شد و کاربران آمریکایی باید منتظر بمانند.
تبلیغات

انتظار می‌رود اولین گوشی 5G وان‌پلاس در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ میلادی بارسلونا معرفی شود. براساس آخرین اطلاعات منتشرشده ازطریق خبرگزاری USA Today، به‌نظر می‌رسد این گوشی هوشمند وان‌پلاس با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ و مودم 5G اسنپدراگون X50 به بازار عرضه خواهد شد.

وان‌پلاس قصد دارد در کنگره‌ جهانی موبایل نشان دهد که کاربران چگونه می‌توانند با گوشی جدید این شرکت Ace Combat 7 را بازی کنند. باوجودی که هنوز نام رسمی گوشی هوشمند 5G وا‌ن‌پلاس به‌صورت رسمی اعلام نشده است، اما پیت لائو، بنیانگذار و مدیرعامل وان‌پلاس تصویری از نمونه‌ی اولیه‌ی دستگاه را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

وان پلاس

پیت‌ لائو اعلام کرد گوشی 5G وان‌پلاس در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی ازطریق اپراتور تلفن همراه EE در انگلیس و اپراتور تلفن همراه Elisa فنلاندی به بازار عرضه خواهد شد. پیت لائو در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد که قرار نیست وان‌پلاس 5G در بازار ایالات متحده عرضه شود و کاربران آمریکایی باید منتظر عرضه‌ی این گوشی هوشمند در بازار آمریکا بمانند. پیت لائو گفت: «بازار آمریکا یکی از بازارهای مهم وان‌پلاس محسوب می‌شود. درنتیجه برای عرضه‌ی دستگاه‌های 5G، توجه به حضوری طولانی ‌مدت در این بازار حائز اهمیت است.»

انتظار می‌رود وان‌پلاس ۷ در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی شود. به‌نظر می‌رسد گوشی5G وان‌پلاس، تفاوت چندانی با وان‌پلاس ۷ معرفی‌نشده نداشته باشد. تاکنون اخبار مختلفی در مورد وان‌پلای هفت منتشر شده است. تصویر منتسب به وان پلاس 7 خبر از به‌کارگیری دوربین کشویی می‌دهد. پیت‌ لائو در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد که تفاوت چندانی بین مشخصات گوشی‌های 4G و 5G وجود نخواهد داشت. درنتیجه، انتظار نمی‌رود گوشی هوشمند 5G این شرکت با مشخصات بسیار متفاوتی نسبت به گوشی 4G معرفی شود.

پیت‌ لائو اطلاعاتی در مورد قیمت گوشی‌های بعدی وان‌پلاس ارائه کرد. براساس صحبت‌‌های پیت‌ لائو، تفاوت قیمت قابل‌توجهی بین گوشی هوشمند وان‌پلاس ۷ با قابلیت اتصال به شبکه‌ی 4G وگوشی هوشمند جدید 5G وجود خواهد داشت. البته وی امیدوار است وان‌پلاس بتواند قیمت گوشی 5G را در محدوده‌ی کمتر از ۱۰۰۰ دلار نگه دارد. از نظر پیت لائو، گوشی‌های هوشمند با قیمت بیش از ۱۰۰۰ دلار، بیش از حد گران هستند. انتظار می‌رود که سرعت دانلود داده‌ها با اتصال به اینترنت پرسرعت 5G‌ حدود ۲۰ برابر سریع‌تر از 4G باشد. همین سرعت بالای انتقال داده‌ها، منجر به معرفی سرویس‌های جدید، توانمندی‌ها و کسب‌وکارهای جدید خواهد شد. 

وان‌پلاس از همکاری با تی‌موبایل، اپراتور تلفن همراه آمریکا رضایت خاطر دارد 

پیت‌لائو از همکاری با اپراتور تلفن همراه آمریکایی T-mobile خوشحال است. تی‌موبایل اولین اپراتور آمریکایی بود که از گوشی‌های هوشمند وان‌پلاس پشتیبانی کرد. پیش‌تر تی‌موبایل در فروش وان‌پلاس 6 با این شرکت همکاری داشته است و  فروش وان پلاس ۶ تی در بازار امریکا ازطریق T-Mobile  انجام شد. اما مشخص نشد تی‌موبایل توانسته است چه تعداد گوشی هوشمند وان‌پلاس به کاربران آمریکایی بفروشد. انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، وان‌پلاس و اپراتور تلفن همراه آمریکایی تی‌موبایل وارد همکاری‌های بیشتری با یکدیگر شوند. پیت لائو در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت: 

فناوری اتصال به شبکه‌ی 5G روزهای نخستین خود را سپری می‌کند. ما نیز از این فرصت استفاده می‌کنیم تا آگاهی جمعی را نسبت به این فناوری ارتقا دهیم. در این خصوص، آگاهی بخشی ما تنها مربوط‌به کاربران وان‌پلاس نخواهد بود و ما مشتاقانه با نگاهی رو به جلو، فناوری اینترنت پرسرعت شبکه‌ی 5G را مورد توجه قرار می‌دهیم.

شرکت وان‌پلاس از زمانی‌که در سال ۲۰۱۴ میلادی وان‌پلاس یک  را به بازار معرفی کرد، مسیر طولانی را پیموده است. براساس گزارش IDC‌، وا‌ن‌پلاس در بازار ایالات متحده توانسته است رتبه‌ی پنجم از نظرپرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار را از آن خود کند. در سال‌هایی ابتدایی که وان‌پلاس کار خود را آغاز کرده بود، علاقه‌مندان به خرید گوشی‌های هوشمند این شرکت باید درخواست خرید را به شرکت ارسال می‌کردند. انجام این کار باعث می‌شد وان‌پلاس بیش از تقاضای بازار، تولید نکند و درآمد شرکت صرف تولید حجم زیادی گوشی هوشمند نشود. در اصل این درخواست‌‌ها باعث می‌شد که میزان عرضه و تقاضای گوشی‌های هوشمند وان‌پلاس در تعادل با یکدیگر باشند.

از طرف دیگر، وان‌پلاس توانست خیلی زود گوشی‌های هوشمندی با مشخصات خوب ولی قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر رقبا، به بازار عرضه کند و منجر به محبوبیت بیشتر این برند شد.

oneplus برای عرضه و فروش گوشی هوشمند 5G، رقبای دیگری در بازار دارد. اول اسفندماه، نسخه 5G گلکسی اس ۱۰ با نمایشگر ۶.۷ اینچی با باتری حجیم معرفی شد. انتظار می‌رود شاهد عرضه‌ی این گوشی هوشمند در سال جاری میلادی به بازار باشیم. بی‌شک گوشی 5G وان‌پلاس قیمت به‌مراتب پایین‌تری نسبت به پرچم‌دار 5G سامسونگ خواهد داشت. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات