برنامه هوش مصنوعی گوگل لنز هم اکنون روی تمام گوشی های اندرویدی در دسترس است

برنامه هوش مصنوعی گوگل لنز هم اکنون روی تمام گوشی های اندرویدی در دسترس است

ویژگی گوگل لنز در ابتدا فقط برای گوشی‌های پیکسل شرکت گوگل منتشر شده بود، اما هم اکنون برای تمام گوشی‌های اندرویدی در دسترس است.

در آخرین به‌روز‌رسانی منتشر شده برای گوگل فوتوز در پلی استور، قابلیت گوگل لنز را از گوشی‌های پیکسل به تمام گوشی‌های اندرویدی می آورد.

گوگل لنز (Google Lens) از هوش مصنوعی در الگوریتم‌های شناخت بصری خود استفاده می‌کند. این قابلیت، در مورد هر چیزی که دوربینتان را به سمت آن بگیرید، اطلاعاتی را فراهم می کند؛ به عنوان مثال به چه نوع گلی نگاه می‌کنید یا اطلاعات و بررسی هایی در مورد یک رستوران در اختیار شما قرار می دهد. شما با استفاده از گوگل لنز می توانید سازه های اطرافتان را شناسایی کنید، کتاب‌ها، فیلم‌ها یا آثار هنری را جستجو کرده و بارکدها و کارت‌های کسب و کار را اسکن کنید.

با استفاده از گوگل لنز، دوربین گوشی هوشمند نه تنها چیزی که شما می‌بینید را می‌بیند، بلکه به شما کمک می‌کند تا چیزی را که مشاهده می‌کنید، بهتر درک کنید.

— Google (@Google) May 17, 2017

همانطور که در توییت زیر مشاهده می‌کنید، گوگل خاطر نشان کرده است که برای استفاده از این ویژگی باید گوگل فوتوز را به آخرین نسخه به‌روز‌رسانی کنید. برای نسخه iOS نیز عبارت "به زودی" مشاهده می‌شود.

امروز کاربران تمام کاربران اندرویدی می‌توانند گوگل لنز را امتحان کنند و فعالیت های مختلفی نظیر ساختن کانتکت از یک کارت ویزیت یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد سازه ها را انجام دهند. برای شروع مطمئن شوید که آخرین نسخه گوگل فوتوز را برای اندروید دارید.

به‌زودی برای iOS

google photos (@googlephotos) March 5, 2018

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کارکرد و کاربرد گوگل لنز می‌توانید به صفحه پشتیبانی این سرویس مراجعه کنید.


منبع dpreview

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید