گوگل گوشی پیکسل 2 معیوب برای خریدار فرستاد

گوگل گوشی پیکسل 2 معیوب برای خریدار فرستاد

به گزارش یکی از خریداران گوشی پیکسل ۲، گوگل دستگاهی با یادداشتی مبنی بر آسیب‌دیده بودن برای وی فرستاده است.

گوگل مدتی است که آماج شکایات مبنی بر تغییر رنگ صفحه‌نمایش و صداهای عجیب و غریب اسپیکر پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال قرار گرفته است. دو گوشی جدیدی که قرار بود بهترین دستگاه‌های اندرویدی سال لقب بگیرند، خیلی زود مورد اعتراض و شکایت کاربران قرار گرفتند و گوگل در حال ضربه خوردن از این موضوع است و ظاهرا این ضربات تمامی ندارند.

یکی از کاربران که گوشی پیکسل ۲ نسخه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی خریداری کرده بود، گزارش کرده است که دستگاه خود را در حالی دریافت می‌کند که در داخل جعبه یادداشتی مبنی بر مردود شدن دستگاه در تست کنترل کیفیت قرار داشت.

این کاربر عکسی از گوشی خود منتشر کرده است که در آن یادداشتی از واحد کنترل کیفیت دیده می‌شود. روی این یادداشت نوشته شده است که این دستگاه به دلیل آسیب‌دیدگی ظاهری نباید ارسال شود. این کاربر اذعان کرده است که هیچ‌گونه خط و خش یا آسیب‌دیدگی مشاهده نکرده است؛ اما حتی در این‌صورت هم کیفیت گوشی مردود اعلام شده و نباید برای خریدار ارسال می‌شد.

گوگل یا اچ‌تی‌سی؟ مقصر کدام است؟

گوگل در این فاصله وارد عمل شده است و دستگاه معیوب این کاربر به‌زودی تعویض خواهد شد و ۱۰ دلار اعتبار گوگل‌پلی نیز برای جلب رضایت کاربر به او اختصاص خواهد داد؛ هرچند این اقدامات جای تحسین دارند؛ ولی توجیه خوبی برای فروش دستگاهی که هرگز نباید به دست کاربر می‌رسید، به نظر نمی‌رسد.

اچ‌تی‌سی سازنده‌ی سخت‌افزار پیکسل ۲ است؛ اما گوگل از طریق تبلیغات بازاریابی به‌صراحت اعلام می‌کند که این گوشی‌ها «ساخت گوگل» هستند. برخی اچ‌تی‌سی را مقصر می‌دانند و سرزنش می‌کنند؛ درحالی‌که برخی دیگر گوگل را مسئول این اتفاقات می‌دانند.

باید خاطرنشان کنیم که چنین گزارشی به خودی خود معضل بزرگی به حساب نمی‌آید؛ اما وقتی در کنار سایر شکایات و نارضایتی‌های کاربران از دو گوشی پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال قرار می‌گیرد، مسلما تأثیر مثبتی بر وجهه‌ی شرکت گوگل ندارد.

منبع androidcentral

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید