ایکس باکس سری ایکس و اس سریع‌تر از کنسول‌های نسل قبل به فروش می‌رسند

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
ساتیا نادلا، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت، اعلام کرد که ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از زمان عرضه بیشتر از سایر نسل‌های ایکس باکس در مدت‌زمان مشابه به فروش رسیده‌اند.
تبلیغات

ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از زمانی که در آبان سال گذشته عرضه شدند، تاکنون فروش بسیار خوبی تجربه کرده‌اند و می‌توان گفت در این چند ماه هیچ‌وقت از تقاضا‌ برای آن‌ها کاسته نشده است. مایکروسافت در اوایل بهمن سال گذشته گفته بود  عملکرد هنگام عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی آن‌ها از تمام کنسول‌های ایکس باکس بهتر بوده است؛ این یعنی ایکس باکس سری ایکس و سری اس در روزهای پس از عرضه از همه‌ی نسل‌های پیشین ایکس باکس بیشتر به فروش رسیده‌اند.

ساتیا نادلا، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت، در جریان جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی اخیر این شرکت گفته که سرعت فروش ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از تمام کنسول‌های دیگر ایکس باکس بیشتر بوده است. درواقع دو کنسول جدید ردموندی‌ها از زمان عرضه تاکنون بیشتر از سایر نسل‌های ایکس باکس در مدت‌زمان مشابه فروخته‌اند. با توجه به آمار جدید موفقیت‌های ایکس باکس، این موضوع که نادلا می‌گوید مایکروسافت «همه‌جوره با بازی‌ها حال می‌کند»، خیلی عجیب به نظر نمی‌رسد.

مایکروسافت البته سال‌ها است که آمار فروش کنسول‌های خود را به‌صورت عمومی منتشر نمی‌کند. البته گفته شده که کنسول ایکس باکس وان از زمان عرضه‌اش تا همین روزها (در دوران خود) نزدیک به ۵.۵ میلیون واحد فروخته بود. به همین خاطر، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس قطعا از این تعداد بیشتر فروش داشته‌اند. بااین‌حال، با توجه به سیاست مایکروسافت، نمی‌دانیم که آمار فروش کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس در این بازه چندماهه دقیقا چقدر از ایکس باکس وان بیشتر بوده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات