انفجار در بازار کریپتو؛ قیمت بیت‌کوین به ۳۵ هزار دلار رسید

سه‌شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
مطالعه 1 دقیقه
سکه بیت کوین در کنار مجسمه گاو
سرانجام پس‌ از چندین ماه روند نزولی در بازار رمزارزها، بیت کوین از سطح بسیار مهم ۳۰ هزار دلار عبور کرد و به ۳۵ هزار دلار رسید.
تبلیغات

بازار رمزارزها به‌دلیل گمانه‌زنی‌های تأیید قریب‌الوقوع ETF بیت کوین در بورس، طی چند ساعت گذشته به بالاترین سقف خود در ۱۸ ماه گذشته رسید.

ارزش هر واحد بیت کوین بیش‌ از ۶ درصد افزایش یافت و به ۳۵ هزار دلار رسید که از ماه می ۲۰۲۲ بیشترین قیمتی بوده که برای پادشاه رمزارزها ثبت شده است. البته قیمت بیت کوین در برخی صرافی‌ها مثل MEXC حتی به سطح ۳۶ هزار دلار هم رسید.

ارزش سهام شرکت‌های حوزه‌ی رمزارز ازجمله صرافی کوین‌بیس و مایکرواستراتژی پس‌ از شروع ساعات کاری افزایش یافت و از طرفی هر واحد اتریوم به‌عنوان دومین رمزارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار به بالای ۱۸۰۰ دلار رسید.

رویترز می‌نویسد، صندوق قابل معامله‌ی بیت کوین در بورس (ETF) به‌عنوان محرک تقاضا درنظر گرفته می‌شود زیرا افرادی که تمایلی به معامله‌‌ی مستقیم رمزارز ندارند اجازه می‌دهد ابزاری برای خریدوفروش بیت کوین ازطریق بازار سهام دراختیار داشته باشند.

غول سرمایه‌گذاری جهان یعنی بلک راک یکی از چندین شرکتی است که درخواست‌هایی برای ثبت ETF بیت کوین در ایالات‌متحده مطرح کرده و گمانه‌زنی‌هایی درمورد تأیید احتمالی آن‌‌ها وجود دارد.

استین یاکوبسن، مدیر ارشد فناوری Saxo می‌گوید:

ارزش هر دارایی، اساساً به میزان افرادی که از آن استفاده می‌کنند ارتباط دارد، بنابراین ETF مخاطبان زیادی برای بیت کوین ایجاد می‌کند و نقدینگی این بازار را افزایش می‌دهد.
- استین یاکوبسن، Saxo
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات