آیا بیت کوین می‌تواند در ۶ ماه آینده از سقف ۷۰ هزار دلار عبور کند؟

یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سکه بیت کوین / Bitcoin از نمای نزدیک
یکی از تحلیلگران معروف رمزارز با بررسی معیارهای مختلف، امکان رسیدن قیمت بیت کوین به کانال ۷۰ هزار دلار در ۶ ماه آینده را بررسی کرده است.
تبلیغات

افزایش اخیر قیمت بیت کوین در روزهای گذشته، بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار کریپتو را غافل‌گیر کرد. ارزش این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت نزدیک به ۳۰ هزار دلار معامله می‌شود که ازنظر روانی، اهمیت بسیار زیادی دارد و به‌عنوان مقاومت مهم در نظر گرفته می‌شود.

داده‌های کوین‌گکو نشان می‌دهد که ارزش هر واحد بیت کوین ساعت ۱۲:۴۵ دقیقه‌ی امروز به‌وقت تهران موفق شد باردیگر کانال ۳۰ هزار دلار را لمس کند و درواقع، در هفته‌ی گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است. قیمت پادشاه رمزارزها به‌دلیل گزارش‌های نادرست درباره‌ی تأیید ETF در ۱۶ اکتبر ۲۰۲۳، برای مدت کوتاهی به بیش از ۳۰ هزار دلار هم رسید؛ البته پس‌ از آشکارشدن حقیقت باردیگر به سطوح پایین‌تر برگشت.

فقط دو روز پس‌ از پامپ خبری بیت کوین، ارزش این رمزارز باردیگر تا ۳۰ هزار دلار صعود کرد؛ اما با مقاومت فروشندگان مواجه شد و نتوانست این موقعیت را حفظ کند. تلاش‌های متعدد برای عبور از این مقاومت از اهمیت فراوان کانال ۳۰ هزار دلار حکایت می‌کند.

عوامل تأثیرگذار بر جهش اخیر قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته دلیل چندان روشنی ندارد؛ اما خوش‌بینی بازار درباره‌ی تأیید احتمالی ETF این رمزارز در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، یکی از این دلایل محسوب می‌شود.

بسیاری افراد باور دارند تأیید ETF بیت کوین می‌تواند مشروعیت بیشتری به این رمزارز و کل بازار کریپتو ببخشد و سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری نیز جذب کند؛ عاملی که باعث می‌شود سطح خوش‌بینی آن‌ها به بازار ارز دیجیتال افزایش یابد. پیش‌بینی زمان تأیید این اتفاق می‌تواند نقطه‌ی عطف نظارتی بسیار مهمی بر قیمت بیت کوین باشد.

یکی از تحلیلگران نام‌آشنای حوزه‌ی رمزارز به‌ نام جب (Jebb)، میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ هفته‌ای را در معاملات بیت کوین بررسی و بر اهمیت این معیار به‌عنوان راهکاری برای پیش‌بینی بازارهای صعودی بیت کوین در آینده تأکید کرد.

جب خاطرنشان کرد که میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای به‌طور مداوم ثابت کرده که شاخصی حیاتی و روشنگر است و اطلاعات ارزشمندی از پویایی حرکت قیمت بیت کوین ارائه می‌دهد.

جب تأکید کرد که با‌توجه‌به بازگشت میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای به شرایط معمول، می‌توان از این معیار ارزشمند برای پیش‌بینی مسیر حرکت آینده‌ی بیت کوین بهره گرفت.

سیگنال های صعودی برای آینده‌ی بیت کوین

براساس تحلیل جب، درصورت مداخله‌‌نکردن بانک مرکزی آمریکا، قیمت بیت کوین به‌جای ۷۰ هزار دلار به‌حدود ۵۰ هزار دلار خواهد رسید و پس‌ازآن، وارد اصلاح تا کانال ۲۰ هزار دلار خواهد شد.

جب پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین براساس یافته‌های او می‌تواند در مدت ۶ ماه به ۵۰ تا ۷۰ هزار دلار افزایش یابد. این دیدگاه درباره‌ی ظرفیت‌های رشد قیمت رمزارز اول جهان ازنظر ارزش بازار، با درنظرگرفتن رویداد هاوینگ در آوریل ۲۰۲۴، بیشتر اعتبار پیدا می‌کند.

جب در‌ادامه‌ی توضیحاتش مجموعه‌ای متنوع از شاخص‌های فنی را معرفی کرد که چشم‌انداز بازار صعوی قریب‌الوقوع را برای بیت کوین تقویت می‌کند. در میان این شاخص‌ها، او به واگرایی MACD و RSI و سیگنال‌های Lux Algo اشاره کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات