سامسونگ می‌خواهد اینترنت اشیاء را به سادگی فشردن یک کلید کند

سامسونگ می‌خواهد اینترنت اشیاء را به سادگی فشردن یک کلید کند

سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 از برنامه بزرگ خود برای اینترنت اشیاء خبر داد. کره‌ای‌ها قصد دارند استفاده از اینترنت اشیاء (IoT) را به‌سادگی فشار دادن یک کلید کنند!

سامسونگ در نطق اصلی خود در نمایشگاه لاس‌وگاس در باره‌ی برنامه بزرگش برای اینترنت اشیا و ساده‌سازی استفاده از آن در زندگی روزمره داد. آن‌ها تمام اپلیکیشن‌های مربوط به اینترنت اشیا مانند Samsung Contect، Smart Home و Smart View را یکپارچه کرده‌اند و قرار است در قالب اپلیکیشنی واحد به نام SmartThings در بهار ۲۰۱۸ ارائه شود. با این اپلیکیشن کاربر قادر خواهد بود تمام محصولات سازگار با پلتفرم اینترنت اشیاء سامسونگ را از طریق تلویزیون، موبایل یا خودرو، به واسطه‌ی اپلیکیشن SmartThings کنترل کند. 

سامسونگ با این اقدام خود در تلاش است تا یکپارچه‌سازی بهتری بین ابزارهای هوشمند خود داشته باشد و بستر لازم برای استفاده ساده از اینترنت اشیاء را فراهم کند. البته فرایند یکپارچه‌سازی و پشتیبانی از پلتفرم جدید سامسونگ تا سال ۲۰۲۰ طول خواهد کشید؛ اما پس از آن‌، همه لوازم خانگی و دیگر ابزارهای خانه هوشمند سامسونگ از اپلیکیشن SmartThings پشتیبانی خواهند کرد. در حال حاضر مثلا برای کنترل سیستم تهویه هوا، ماشین لباس‌شویی، تلویزیون، ترموستات، روشنایی و ... باید اپلیکیشن مربوط به هر کدام را نصب کنید. 

سامسونگ همچنین در تلاش است تا دستیار صوتی اختصاصی خود را که با نام بیکسبی شناخته می‌شود، وارد لوازم خانگی و اجزاء تشکیل‌دهنده‌ی اینترنت اشیاء کند. به‌عنوان مثال این کمپانی در CES امسال از یخچال‌فریزر جدید خود با پشتیبانی از بیکسبی پرده‌برداری کرد. سامسونگ وعده داده است که به‌زودی محصولات بیشتری از بیکسبی پشتیبانی خواهد کرد تا کاربر بتواند تنها از طریق دستورها صوتی، لوازم خانگی و الکتریکی مورد نظر خود را کنترل کند. 

مشکل بعدی در اینترنت اشیاء آن است که مردم همه محصولات خود را از یک برند خریداری نمی‌کنند و همین عامل باعث شده است سامسونگ در مؤسسه‌های مختلف از جمله انجمن Open Connectiviy عضو شود تا از استانداردهای آن‌ پشتیبانی کند و امکان اتصال ابزارهای مختلف به لوازم سازگار با اینترنت اشیاء خود را فراهم کند. 

جالب است بدانید که سامسونگ تنها در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۱۴ میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه در زمینه‌ی اینترنت اشیاء کرده است؛ این نشان می‌دهد که سامسونگ در متصل کردن لوازم مختلف به اینترنت اشیاء و ساده‌سازی آن برای مصرف‌کننده‌ی نهایی مصمم است. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده