اوج هیجان در نمایشگاه CES؛ پژو با «اینسپشن» آینده خودروهای برقی را به‌تصویر کشید

جمعه ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
خودرو برقی اینسپشن پژو Peugeot Inception از نمای جلو
اینسپشن، خودرو مفهومی جدید پژو، به طراحی آینده‌نگرانه مزین است و به‌لطف دو موتور الکتریکی در کمتر از سه ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.
تبلیغات

پژو، خودروساز سرشناس فرانسوی، در نمایشگاه CES 2023 کانسپت جدیدی به‌ نمایش گذاشت که آینده‌ی صنعت خودروهای برقی را به تصویر می‌کشد. جدیدترین خودروی مفهومی پژو که در دسته‌ی خودروهای سدان قرار می‌گیرد، Inception نام دارد.

نمای جلویی خودرو برقی اینسپشن پژو Peugeot Inception

خودروی اینسپشن متمرکز بر طراحی زاویه‌دار است و از سقف شیشه‌ای استفاده می‌کند. پژو می‌گوید در بدنه‌ی این خودرو از رنگ‌دانه‌های فلزی بسیار باکیفیت استفاده شده است. چراغ‌های جلویی اینسپشن، سه پنجه‌ی نمادین برند پژو را در ذهن تداعی می‌کنند.

چراغ جلو خودرو برقی اینسپشن پژو Peugeot Inception از نمای نزدیک

بر اساس گزارش انگجت، پژو نام خودروی مفهومی خود را از روی واژه‌ی لاتین Inceptio به‌معنی «آغاز» انتخاب کرده است. خودروی اینسپشن بر پایه‌ی یکی از چهار پلتفرم آینده‌ی شرکت استلانتیس توسعه داده شده است.

چراغ پشتی خودرو برقی اینسپشن پژو Peugeot Inception

اینسپشن از باتری ۸۰۰ ولت ۱۰۰ کیلووات‌ساعتی برای طی کردن مسافت ۸۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ استفاده می‌کند. به گفته‌ی پژو، اینسپشن پس از تنها پنج دقیقه شارژ، انرژی کافی برای پیمودن ۱۵۰ کیلومتر به‌دست می‌آورد. خودروی مفهومی پژو را که مبتنی‌بر سیستم چهار چرخ متحرک است می‌توان به شیوه‌ی القایی نیز شارژ کرد تا نیاز به استفاده از کابل از بین برود.

خودرو برقی اینسپشن پژو Peugeot Inception از نمای کناری

پژو برای اولین بار در اینسپشن از نسل جدید اتاق خودرویش استفاده کرده است. در این طراحی جدید فرمان کلاسیک با نمونه‌ای مستطیل‌شکل به نام Hypersquare جایگزین می‌شود. این فرمان نمایشگری در بخش مرکزی‌اش دارد که اطلاعات مختلفی را به‌نمایش می‌گذارد. در هر گوشه‌ی نمایشگر نوعی فرورفتگی دایره‌ای قرار گرفته است که راننده می‌تواند آن‌ها را تنظیم کند تا کارهای مختلفی انجام دهند.

پژو می‌گوید کانسپت اینسپشن منبع الهام خودروهای برقی آینده‌ی این شرکت خواهد بود. اولین خودروهای مبتنی‌بر اینسپشن در سال ۲۰۲۵ از راه می‌رسند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات