بی ام و M5 و M5 کامپتیشن ۲۰۲۱ معرفی شد

چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
مطالعه 3 دقیقه
حدود یک هفته پس از رونمایی بی‌ام‌و سری 5 جدید، حالا مدل M با تجهیزات اسپرت و توانایی‌های فنی بالاتر معرفی شده است. این محصول در فضای داخلی هم، تفاوت‌های مهمی با نسخه استاندارد خواهد داشت.
تبلیغات

جدیدترین مدل M5 برای سال ۲۰۲۱، جلوپنجره‌ی بزرگ‌تری نسبت به قبل دارد. این خودرو یک فیس‌لیفت محسوب می‌شود اما در سپرها و چراغ اصلی، به کلی بازطراحی شده است تا جذابیت بیشتری داشته باشد. همچنین حفره‌های ورودی هوا در سپر افزایش پیدا کرده‌اند.

حالا روشنایی‌های اصلی با استفاده از LED، نمایی به‌شکل L دارند که برای سری 5، تازگی دارد و حس اسپرت خودرو را بهبود می‌دهند.در نمای پشت، تفاوت کمتری بین M5 و سری 5 جدید دیده می‌شود. صرفا، یک بالچه کوچک به انتهای پوشش صندوق عقب اضافه شده است و بخش سیاه‌رنگ داخل سپر با اگزوزهای چهارگانه در طرفین، اضافه شده است. چرخ‌های ۱۹ اینچ سیاه‌رنگ هم برای نخستین بار روی M5 مدل ۲۰۲۱ نصب خواهد شد. این خودرو با ادوات براق و سیاه کروم در سپرها، چراغ‌های عقب، بال پشت و جلوپنجره، نسبت به سری 5 استاندارد، متفاوت خواهد بود.

جدیدترین مدل M5 در فضای داخلی، تغییرات زیادی داشته است. حتی نسخه پایه مجهز به پنل فرمان تمام دیجیتال ۱۲/۳ اینچ با نسل هفتم فناوری iDrive بی‌ام‌و است. نمایشگر دیگری هم با اندازه مشابه، وسط داشبورد نصب خواهد شد. تا همراه رابط‌های بی‌سیم اپل کارپلی و اندرویداتو عمل کند. به لطف آخرین نسخه‌ی iDrive، ناوبری ماهواره‌ای بی‌ام‌و با جدیدترین نقشه‌ها و به‌روزرسانی ایمنی فراهم خواهد بود.

در مباحث فنی و قدرت خروجی، تفاوت چندانی بین M5 مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ دیده نمی‌شود. نسخه استاندارد، همچنان با پیشرانه‌ی V8 توئین توربوشارژ ۴/۴ لیتری تولید خواهد شد تا قدرت ۶۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر داشته باشد. چنین شرایطی، M5 را در زمان ۳/۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۳۰۵ کیلومتربرساعت فراهم می‌کند.مشابه سال قبل، M5 کامپتیشن هم تولید خواهد شد تا همراه قدرت ۶۱۷ اسب‌بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر، سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۳/۱ ثانیه داشته باشد.

هر دو مدل M5 و M5 کامپتیشن ۲۰۲۱ به‌صورت استاندارد داری فناوری چهار چرخ محرک XDrive هستند تا راننده بتواند با انتخاب حالت‌های  4WD و 4WD اسپرت  و  2WD میزان گشتاور و لغزش چرخ‌ها را کنترل کند. همچنین مودهای آرام (Comfort)، اسپرت، اسپرت پلاس و حالت جدید مخصوص پیست (Track Mode) قابل انتخاب هستند.

آستانه قیمت M5 جدید، ۱۰۳ هزار دلار اعلام شده که اندکی گران‌تر از مدل فعلی است. نسخه‌ی کامپتیشن، ۱۱۱ هزار دلار قیمت خواهد شد که تنها ۱۰۰ دلار گران‌تر از نمونه‌ی ۲۰۲۰ خواهد بود. تحویل این خودروها از اواسط تابستان امسال آغاز می‌شود.  

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات