برترین خودروهای تاریخ پورشه، از نگاه ولفگانگ پورشه

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
مطالعه 5 دقیقه
ولفگانگ پورشه، کوچک‌ترین پسر فردیناند پورشه فقید است. او به‌عنوان یکی از مالکان و مدیران قدیمی پورشه، در یک ویدئوی جذاب ۵ مدل محبوب خود را معرفی می‌کند.
تبلیغات

چند روز پیش، ولفگانگ پورشه عضو هیئت نظارت و سهام‌دار برند پورشه وارد سن ۷۵ سالگی شد. تیم تبلیغاتی پورشه به‌منظور گرامی‌داشت تلاش‌های کوچک‌ترین پسر فردیناند پورشه، آخرین قسمت از فصل دوم برنامه‌ی اینترنتی «۵ ویژگی خارق‌العاده‌ی محصولات پورشه» را به او اختصاص داده است.

پورشه / Porsche

در این ویدئوی جذاب و دیدنی، ولفگانگ پورشه بینندگان را به تماشای کلکسیون باارزش خود دعوت می‌کند و در مورد محبوب‌ترین مدل‌های این برند سخن می‌گوید. ولفگانگ پورشه، متولد سال ۱۹۴۳ در اشتوتگارت آلمان است. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه مدیریت و اقتصاد وین اتریش، واردات موتورسیکلت‌های یاماها به اتریش را آغاز کرد. در سال ۱۹۷۶ ولفگانگ به دایملر ملحق شد و سپس دو سال بعد، به عضویت هیئت نظارت پورشه درآمد. او در سال ۲۰۰۸ به هیئت نظارت گروه خودروسازی فولکس واگن نیز وارد شد.

در ادامه ۵ خودروی محبوب ولفگانگ پورشه معرفی می‌شوند.

۵- پورشه 911 توربو S

پورشه / Porsche 911 Turbo S

محصول سال ۱۹۹۳

پورشه 911 به‌عنوان جایگزین مدل 356 عرضه شد. ولفگانگ می‌گوید بسیاری از طرفداران 356، مخالف جایگزینی 911 بودند؛ اما این کوپه‌ی اسپرت در طول ۵۰ سال موفقیت خود را اثبات کرده است. پس از عرضه‌ی 911 طرفداران 356 به عملکرد این مدل ایمان آوردند و حتی 911 را به 356 ترجیح می‌دهند. مدل پرطرفدار 911 توسط بزرگ‌ترین برادر ولفگانگ، فردیناند الکساندر پورشه با تأکید بر حفظ اصالت، طراحی شد.

ولفگانگ می‌گوید:

برادرم همیشه اصرار داشت که خودروها نباید غرق تزئینات شوند. رنگ سبز تیره، یک سنت خانوادگی بود؛ تقریباً تمام خودروهای پدرم به این رنگ بودند. مدل 993 توربو S از آخرین مدل‌های 911 بود که با پیشرانه‌ی هواخنک عرضه شد. به همین دلیل صدای زیبایی تولید می‌کند. 993 از هر نظر یک خودروی بی‌نظیر است.

ولفگانگ با اشاره به اتوبان‌های معروف آلمان می‌گوید برای لذت بردن از رانندگی با 993، جاده‌های کوهستانی زیبایی وجود دارد.

۴- پورشه کاررا GT

Porsche Carrera GT / پورشه کاررا

محصول سال ۲۰۰۳

ولفگانگ معتقد است که کاررا جی تی با صندلی‌های مسابقه‌ای، یک خودروی مسابقه‌ی تمام عیار است. او ادامه می‌دهد:

 قدرت زیاد و کابین زیبا، کاررا جی‌تی بدون نقص است. وقتی واژه‌ی «کاررا» در کنار یک مدل پورشه قرار بگیرد، آن خودرو باید اسپرت و سریع باشد. کاررا GT با ۶۱۲ اسب بخار قدرت، از یک پیشرانه‌ی مخصوص مسابقه استفاده می‌کند.

ولفگانگ پشت فرمان کاررا GT می‌نشیند و پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر V شکل تنفس طبیعی آن را استارت می‌زند. پورشه کاررا GT خوش‌صدا، لبخند ولفگانگ را به همراه دارد. او سپس از طراحی پورشه کاررا GT، کابین لوکس و دسته‌دنده‌ی تماماً چوبی آن تعریف می‌کند. کاررا GT ساعات ابتدایی صبح در خیابان‌های پاریس با رانندگی والتر راول که مجذوب آن شده بود، رونمایی شد.

۳- پورشه پانامرا توربو E-Hybrid

Porsche Panamera / پورشه پانامرا

محصول سال ۲۰۱۷

ولفگانگ در توصیف مدل لوکس پانامرا توربو هیبرید با قدرت ۶۸۰ اسب بخار می‌گوید:

پانامرا هیبرید خودروی مخصوصی است که بیشتر به‌ دلیل جدید بودن آن را انتخاب کرده‌ام. شاید رنگ روشن بدنه و کابین جذاب نباشد اما پانامرا همیشه یک پورشه واقعی است. پدرم همیشه می‌گفت همواره جدیدترین خودرو، بهترین است. من هم به این گفته باور دارم.همیشه هنگامی که یک خودروی قدیمی و کلاسیک انتخاب می‌کردم او می‌گفت که چرا با خودروی قدیمی رانندگی می‌کنی؟ همیشه جدیدترین مدل، بهترین است.

احتمالاً باید اعتراف کرد که مدل پانامرا توربو E-Hybrid، پیشرفته‌ترین خودروی جاده‌ای پورشه در حال حاضر است. ولفگانگ اشاره می‌کند که این مدل، پیرو مکتب قدیمی پورشه است؛ چرا که فردیناند پورشه اولین کسی بود که اولین خودروی هیبرید را بیش از ۱۰۰ سال پیش اختراع کرد.

۲- پورشه 356 امریکا رودستر

Porsche 356 / پورشه 356

محصول سال ۱۹۵۲

در مقام دوم محبوب‌ترین خودروهای ولفگانگ پورشه، مدل 356 رودستر مخصوص بازار آمریکا قرار دارد. او در مورد طراحی، رنگ، قدرت ۷۰ اسب بخار از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر خطی و وزن ۶۰۰ کیلوگرمی این کروک زیبا صحبت می‌کند. پورشه 356 امریکا رودستر با وزن پایین که بر اساس استانداردهای امروزی، یک مدل فوق سبک مخصوص پیست شناخته می‌شود، در اختیار رانندگان دهه ۱۹۵۰ بود.

۱- پورشه 356 کاررا 2000

Porsche 356 / پورشه 356

محصول سال ۱۹۶۲

محبوب‌ترین خودروی ولفگانگ پورشه، مدل کاررا 2000 است. او در مورد این خودرو می‌گوید:

زیر این پوسته، یک خودروی اسپرت تمام عیار وجود دارد. واژه‌ی «کاررا» در محصولات پورشه به مدل‌های اسپرت اشاره دارد. این مدل ۱۳۰ اسب بخار قدرت دارد و از نظر من، یک گرگ در لباس گوسفند است؛ چرا که در نگاه اول، اصلاً متوجه قدرت بالای آن نخواهید شد.

ولفگانگ با صحبت در مورد اگزوزها، فرمان چوبی و نازک، رنگ سبز ایرلندی، طراحی همیشگی و زبان طراحی آشنای مدل‌های پورشه اصالت این برند آلمانی را به ما یادآوری می‌کند.

در پایان صحبت‌های شنیدنی ولفگانگ پورشه در قالب یک ویدئوی جذاب آورده شده است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را تماشا کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات