نسل جدید ولوو S60 رونمایی شد

پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
مطالعه 6 دقیقه
نسل جدید سدان لوکس ولوو S60 با پیشرانه‌های بنزینی و هیبرید در آمریکا تولید خواهد شد.

نسل سوم سدان لوکس و اسپرت ولوو S60 جهت رقابت با رقبای آلمانی شامل بی‌ام‌و سری 3 و آئودی A4 رونمایی شد. S60 جدید پس از ۸ سال با پیشرانه‌های بنزینی و هیبرید جایگزین نسل دوم این سدان می‌شود. پس از ۶۳ سال، ولوو با بازگشایی خط تولید S60 جدید در شهر چارلستون کارولینای جنوبی، به‌طور مستقیم به ایالات متحده وارد شده است. این خط تولید با ظرفیت سالانه ۶۰ هزار دستگاه که نیمی از آن به خارج از آمریکا صادر خواهد شد، زادگاه S60 جدید است. علاوه بر این، نسل سوم S60 اولین محصول ولوو است که پیشرانه‌ی دیزل به همراه نخواهد داشت.

S60 جدید مانند دیگر محصولات اخیر ولوو، زیبا، لوکس و جذاب به‌ نظر می‌رسد. طرح چکش ثور در چراغ‌های LED جلو و نمای جلو پنجره مشابه محصولات دیگر ولوو است. از آنجایی  S60 جدید از پلتفرم SPA و مشترک با V60 استفاده می‌کند، قوای فنی و تجهیزات رفاهی کابین بین این دو مدل مشترک است. ولوو V60 جدید در کابین و بخش تجهیزات ایمنی و رفاهی به سیستم اطلاعات و سرگرمی با نمایشگر ۹ اینچی، رابط‌های اپل کارپلی و اندروید اتو، هات اسپات 4G، سیستم ترمز اضطراری خودکار، هشدار وجود مانع در عقب و آپشن پایلوت اسیست مجهز است. ولوو S60 جدید در چند نسخه متفاوت عرضه خواهد شد. نسخه T5 با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ و ۲۵۰ اسب بخار قدرت و نسخه‌ی T6 با پیشرانه‌‌ی توربوشارژ سوپرشارژ و ۳۱۶ اسب بخار قدرت، مدل‌های بنزینی هستند. مدل پلاگین هیبرید T6 با ۳۴۰ اسب بخار و مدل T8 با ۴۰۰ اسب بخار قدرت همراه‌اند. نسخه‌های T5 محور جلو، T6 تمام چرخ محور و T8 تمام چرخ محور در سه تیپ مومنتوم، آر-دیزاین و اینسکریپشن (R-Design، Momentum و Inscription) فروخته خواهند شد.

دپارتمان تیونینگ و پرفورمنس رسمی ولوو موسوم به پل‌استار (Polestar)، مدل T8 را با ECU تیونینگ‌شده، سیستم تعلیق بهتر، رینگ‌ها و ترمزهای متفاوت با قدرت ۴۱۵ اسب بخار و گشتاور ۶۷۸ نیوتن‌متر به‌صورت انحصاری و در تعداد محدود از طریق برنامه‌ی اشتراک ولوو (Care by Volvo) در آمریکا عرضه خواهد کرد. در کنار آغازبه‌کار خط تولید جدید ولوو در آمریکا و رونمایی از نسل سوم سدان S60 با اعلام قیمت‌های پایه آن، جزئیات جدید برنامه‌ی اشتراک این شرکت سوئدی نیز اعلام شد. قیمت پایه‌ی مدل T5 در تیپ‌های مومنتوم، آر دیزاین و اینسکریپشن به‌ترتیب ۳۶ هزار و ۷۹۵ دلار، ۴۲ هزار و ۸۹۵ دلار و ۴۳ هزار و ۸۹۵ دلار است. مدل T6 در تیپ‌های مومنتوم، آر دیزاین و اینسکریپشن قیمت پایه به‌ترتیب ۴۱ هزار و ۲۹۵ دلار، ۴۶ هزار و ۳۹۵ دلار و ۴۸ هزار و ۳۹۵ دلار خورده است. مدل پرقدرت T8 فقط در دو تیپ آر دیزاین و اینسکریپشن با قیمت‌ پایه‎ یکسان ۵۵ هزار و ۳۹۵ دلار عرضه خواهد شد. سه نسخه از S60 جدید از طریق برنامه‌ی اشتراکی ولوو عرضه خواهند شد.

مدل T6 تیپ مومنتوم با دو پکیج آپشن کابین و ۸ رنگ مختلف بدنه با پرداخت ماهیانه ۷۵۵ دلار عرضه می‌شود. مدل T6 تمام چرخ محرک تیپ آر-دیزاین مجهز به دو پکیج آپشن، رینگ‌های ۱۹ اینچی، صندلی‌های اسپرت با روکش چرم ناپا و ۷ رنگ مختلف بدنه با اشتراک ماهیانه ۸۵۰ دلار در دسترس خواهد بود. مدل T8 تیونینگ‌شده توسط پل‌استار مجهز به ترمزهای برند برمبو، سیستم تعلیق Ohlins و رینگ‌های آلومینیومی ۱۹ اینچ آخرین گزینه‌ی برنامه‌ی اشتراکی ولوو است که هنوز قیمت اشتراک ماهیانه‌ی آن اعلام نشده. پیش‌فروش و ثبت درخواست اشتراک S60 جدید از امروز آغاز شده است؛ اما سفارش اشتراک مدل T8 پل‌استار از پنجشنبه‌ی هفته‌ی آینده شروع می‌شود. تحویل خودروهای پیش‌فروش و ثبت نامی اشتراکی در سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۸ انجام خواهد شد.

در برنامه‌ی اشتراکی ولوو هر مشتری بدون هیچ هزینه‌ی اضافه و فقط با پرداخت مبلغ اشتراک ماهیانه صاحب خودروی صفر کیلومتر می‌شود. مدت اشتراک هر خودرو به ۲ سال محدود است که البته پس از گذشت یک سال، مشتری می‌تواند خودروی خود را با یک مدل دیگر بدون پرداخت هزینه‌ تعویض کند. مشتری پس از تحویل خودرو دوباره ۲ سال فرصت استفاده از آن یا تعویض پس از یک سال دارد و این چرخه ادامه می‌یابد. تمام هزینه‌های مربوط به بیمه، سرویس دوره‌ای، تعمیر و نگه‌داری و مالیات در قرارداد برنامه‌ی اشتراکی ولوو منظور شده است و مشتری صرفاً باید ماهیانه مبلغ مشخص شده‌ی اشتراک را بپردازد. تعمیرکاران مجاز ولوو بدون دریافت هزینه از مشتری، خودرو را در صورت خرابی تحویل می‌گیرند و پس از تعمیر، به آدرس مورد نظر تحویل می‌دهند. تمام قطعات مصرفی مانند تایر، لنت ترمز، روغن‌ها و ... رایگان تعویض می‌شوند.

در حال حاضر سه مدل V60 ،XC40 و S60 از طریق برنامه‌ی اشتراکی ولوو قابل خرید و لیزینگ هستند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود