نیکون از سه لنز جدید مانت Z برای دوربین‌های بدون آینه Z 6 و Z 7 رونمایی کرد

نیکون از سه لنز جدید مانت Z برای دوربین‌های بدون آینه Z 6 و Z 7 رونمایی کرد

نیکون درکنار معرفی دو دوربین بدون آینه و فول‌فریم، از سه لنز جدید خانواده‌ی مانت Z رونمایی کرد.

نیکون ساعاتی پیش به‌صورت رسمی وارد گود رقابت دوربین‌های بدون آینه و فول‌فریم شد. نیکون Z 7 و Z 6 جدید‌ترین محصولات غول دنیای دوربین‌های عکاسی هستند که به رقابت با محصولات قدرتمندی اعم از سری آلفا سونی خواهند پرداخت. بااین‌حال مهم‌ترین نکته در خصوص دوربین‌های جدید نیکون، تجهیز آن‌ها به مانت جدید Z‌ است؛ بدین صورت کاربران امکان استفاده از لنز‌های پیشین این برند را بدون استفاده از کانورترهای مخصوص نخواهند داشت. بااین‌حال نیکون، برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای معرفی و عرضه‌ی لنز‌های جدید خانواده‌ی مانت Z دارد تا عکاسان کمبودی در این زمینه حس نکنند.

لنز ۷۰-۲۴ میلی‌متری F/4

لنز نیکون NIKKOR Z 24-70mm f/4 S

نیکون درکنار رونمایی از پرچم‌داران بدون آینه‌ی خود، سه لنز جدید مانت Z را نیز معرفی کرد. لنز‌ ۷۰-۲۴ میلی‌متری F4 را می‌توان مهم‌ترین عضو جدید خانواده‌ی لنز‌های Z مانت دانست. این لنز استاندارد از ۱۴ المان (ED و اسفریکال) تشکیل شده است که از پوشش نانوکریستال و فلوئورین بهره می‌برند. لنز جدید نیکون مانند سایر نمونه‌های مدرن دنیای عکاسی از کنترل دیافراگم الکترومغناطیسی بهره می‌برد و موتور استپر نیز وظیفه‌ی انجام فوکوس خودکار را در آن برعهده دارد. نیکون در این لنز، حلقه‌ی کنترلی با قابلیت‌ سفارشی‌‌سازی تعبیه کرده است تا کاربران امکان تغییر فوکوس، دیافراگم و جبران نوردهی را داشته باشند. حداکثر فاصله‌ی فوکوس این لنز نیز ۳۰ سانتی‌متر اعلام شده است. لنز استاندارد جدید نیکون با قیمت ۱۰۰۰ دلار و از ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود.

لنز نیکون ۵۰ میلی‌متری F/1.8

نیکون NIKKOR Z 50mm f/1.8 S

لنز پرایم ۵۰ میلی‌متری F/1.8، دیگر عضو جدید خانواده‌ی لنز‌های Z مانت نیکون است. این لنز نیز همانند برادر خود از المان‌های ED و اسفریکال با پوشش نانوکریستال (در مجموع ۱۲ المان) بهره می‌برد. بدین ترتیب شاهد ثبت تصاویر واضح و با جزئیات زیاد در سرتاسر قاب بدون وجود پدیده‌‌ی اعوجاج خواهیم بود. دیافراگم با ۹ تیغه و حداقل فاصله‌ی فوکوس ۳۰ سانتی‌متری از دیگر مشخصات لنز جدید نیکون است. نیکون فروش این لنز را با قیمت ۶۰۰ دلار و اوایل آبان‌ ماه، آغاز می‌کند.

لنز ۳۵ میلی‌متری F/1.8

لنز نیکون NIKKOR Z 35mm f/1.8 S

 

آخرین عضو لنز‌های مانت Z را نمونه‌ی ۳۵ میلی‌متری F/1.8 تشکیل می‌دهد که از دو المان ED و سه نمونه‌ی اسفریکال با پوشش نانوکریستال تشکیل شده است. این لنز از سیستم فوکوس انتهایی بهره می‌برد و کاربران در فاصله‌ی حداقل ۲۵ سانتی‌متر از سوژه امکان فوکوس را در اختیار خواهند داشت. به‌لطف استفاده از این سیستم فوکوس، عملیات دقیق، سریع و آرام فوکوس خودکار به ارمغان آمده است. به‌گفته‌ی مدیران نیکون این لنز دربرابر نفوذ پاشش آب و گرد‌وغبار مقاوم است. علاقه‌مندان می‌توانند لنز مذکور را با قیمت ۸۰۰ دلار، از ۵ مهر ماه خریداری کنند.

آداپتور لنز FTZ

آداپتور FTZ نیکون

شاید مهم‌ترین خبر برای کاربران دوربین‌های حرفه‌ای نیکون، آداپتور جدید FTZ باشد. این کانورتر سبک‌‌وزن، اتصال ۳۶۰ لنز خانواده‌ی مانت F نیکون را به دوربین‌های بدون آینه مانت Z این شرکت ممکن می‌کند. به‌گفته‌ی مدیران نیکون، در صورت استفاده از لنز‌های مانت F فاقد لزرشگیر اپتیکال، لرزشگیر داخلی دوربین برای ثبت تصاویر شارپ‌تر عمل خواهد کرد. همچنین در صورت وجود لرزشگیر داخلی لنز، این آداپتور امکان فعالیت همزمان لرزشگیر دوربین و لنز را برای عکاسان فراهم می‌کند. نیکون فروش این آداپتور را با قیمت ۲۵۰ دلار و از ابتدای مهر ماه آغاز می‌کند.

آداپتور FTZ نیکون

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده