فروش دوربین های دیجیتال در سال ۲۰۱۸ کاهش ۲۲ درصدی داشته است

Nikkei در آخرین گزارش خود ادعا می‌کند که بازار فروش دوربین‌های دیجیتال در سال ۲۰۱۸ با افت ۲۲ درصدی رو‌به‌رو بوده است.

باتوجه به اینکه گوشی‌های هوشمند تا حد زیادی نیاز کاربران برای تهیه‌ی دوربین دیجیتال را مرتفع می‌کنند، آخرین گزارش‌ها خبر از سیر نزولی آمار فروش دوربین‌های دیجیتال می‌دهد.

آخرین گزارش منتشرشده از سوی Nikkei نشان می‌دهد که بازار جهانی دوربین‌ها با افت ۲۲ درصدی فروش در سال ۲۰۱۸ رو‌به‌رو بوده است. براساس این گزارش، شرکت‌های کانن، نیکون، سونی، فوجی فیلم و المپوس، پنج شرکت برتر سازنده‌ی دوربین در سال ۲۰۱۸ بوده‌اند و مجموعا توانسته‌اند ۸۵.۲ درصد سهم بازار دوربین‌های دیجیتال را از آن خود کنند.

CIPA

Nikkei گزارش می‌دهد که کانن با ۴۰.۵ درصد سهم بازار دوربین‌های دیجیتال و افزایش ۳.۹ درصدی عرضه‌ی دوربین‌های خود به بازار، در بین این پنج شرکت صدرنشین است. درسال ۲۰۱۸، آمار عرضه‌ی دوربین‌های دیجیتال فوجی فیلم به بازار افزایش ۱.۳ درصدی را تجربه کرد. این در حالی است که آمار عرضه‌ی دوربین دیجیتال در سال ۲۰۱۸ توسط المپوس ، افزایش ۰.۱ درصدی را به نام خود ثبت کرد.

گزارش Nikkei حاکی از آن است که آمار عرضه‌ی دوربین‌های دیجیتال نیکون در سال ۲۰۱۸ افت ۲.۷ درصدی و آمار عرضه‌ی دوربین‌های دیجیتال سونی، افت ۰.۷ درصدی را برای خود رقم زده‌اند.

آمار کلی فروش دوربین‌های دیجیتال در سال ۲۰۱۸، رقمی درحدود ۲۰.۲ میلیون دستگاه دوربین برآورده شده است که در مقایسه با آمار فروش دوربین‌های دیجیتال در بازار جهانی سال ۲۰۱۷، افت ۲۲.۲ درصدی را نشان می‌دهد. حجم فروش پنج شرکت سازنده‌ی دوربین که بیشترین سهم فروش بازار را از آن خود کرده‌اند، به شرح ذیل است:

شرکت سهم بازار افزایش یا کاهش عرضه 
کانن۴۰.۵ درصد افزایش ۳.۹ درصدی 
نیکون ۱۹.۱ درصد کاهش ۲.۷ درصدی 
سونی ۱۷.۷ درصد کاهش ۰.۷ درصدی 
فوجی فیلم ۵.۱ درصد افزایش ۱.۳ درصدی 
المپوس۲.۸ درصد افزایش ۰.۱ درصدی 

گزارش منتشرشده از سوی Nikkei، آمار عرضه‌ی جهانی دوربین‌های دیجیتال را که اخیرا از سوی انجمن محصولات دوربین و تصویربرداری (CIPA) منتشر شده بود، تأیید می‌کند.  که فروردین‌ماه منتشر شد. 

قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان‌ و آگاهانه‌ی انواع دوربین عکاسی نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه‌بر مشخصات فنی دقیق دوربین‌های کانن، نیکون‌، پاناسونیک، سونی و دیگر برند‌ها، امکان مقایسه‌ی دو یا چند محصول درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس شما خواهد بود.

منبع dpreview

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید