بازی‌های استادیا گوگل از نسخه‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان ارزان‌تر نخواهد بود

براساس گفته‌های رئیس واحد استادیا، بازی‌های این سرویس از نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان ارزان‌تر نخواهد بود.

در زمان عرضه‌ی سرویس استریم بازی گوگل Stadia در نوامبر، به اینترنت پرسرعت نیاز خواهید داشت؛ اما این موضوع بهمعنی ارزان‌تربودن بازی‌ها در سرویس استادیا نیست. به‌گفته‌ی فیل هریسون، رئیس واحد استادیا، قیمت بازی‌های سرویس بازی گوگل با نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان یکسان خواهد بود.

فیل هریسون در مصاحبه با یوروگیمر می‌گوید:

نمی‌دانم چرا بازی‌های استادیا درمقایسه‌با کنسول‌های دیگر باید ارزان‌تر باشد. ارزش بازی‌های استادیا در این است که می‌توانید آن‌ها را روی هر نمایشگری در زندگی‌تان از تلویزیون و کامپیوتر رومیزی و لپ‌تاپ گرفته تا گوشی و تبلت اجرا کنید. به‌لحاظ نظری، نسخه‌ی استادیا از حیث موتور بازی بیشترین نوآوری و پیچیدگی را خواهد داشت.

هریسون درباره‌ی قیمت دقیق بازی‌های استادیا صحبتی نکرده و تنها به این جمله اکتفا کرده که ناشران و توسعه‌دهندگان بازی‌ها به‌اندازه‌ی گوگل روی قیمت کنترل خواهند داشت. یکی از سخن‌گویان گوگل در بیانیه‌ای درباره‌ی صحبت‌های هریسون چنین می‌گوید:

استادیا پرو با فرصت‌هایی برای خرید بازی‌های دارای تخفیف از راه خواهد رسید. جزئیات مربوط‌به تخفیف‌ها با آغازبه‌کار استادیا اعلام خواهد شد.

استادیا با ۳۰ بازی شامل Baldur's Gate و Borderland 3 و Doom Eternal دردسترس قرار خواهد گرفت.

کاربر برای استفاده از استادیا چند گزینه پیش رو خواهد داشت. البته دو گزینه از آن‌ها تا پیش از سال ۲۰۲۰ دردسترس نخواهد بود. نسخه‌ی پایه‌ی استادیا برای بازی‌هایی که می‌خرید، با رزولوشن 1080p و نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه و صدای استریو در پهنای باند ۱۰ مگابیت‌برثانیه به‌‌رایگان در دسترس خواهد بود؛ درحالی‌که کاربران استادیا پرو با پرداخت ماهانه ۱۰ دلار، بازی‌ها را با رزولوشن 4K، نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه، HDR، صدای فراگیر ۵.۱ کاناله (در پهنای باند ۳۵ مگابیت‌برثانیه) درکنار بازی‌های رایگان و تخفیف‌های مختلف تجربه خواهند کرد.

تنها راه دسترسی به استادیا در سال ۲۰۱۹، پیشسفارش بسته‌ی ۱۳۰ دلاری و محدود Founder's Edition خواهد بود. با این بسته مزایایی از جمله دسترسی به کنترلر نسخه‌ی محدود، دستگاه استریم کروم کست، سه ماه اشتراک Stadia Pro و Destiny 2، نخستین دسترسی به قابلیت ایجاد نام کاربری برای پیشگیری از ترکیب‌های نامأنوس اسامی با اعداد مختلف و اشتراک سه‌ماهه‌ی رایگان استادیا پرو برای یکی از دوستانتان دراختیارتان قرار می‌گیرد.

هم‌اکنون می‌توانید کنترلر استادیا پرو را با قیمت ۶۹ دلار سفارش دهید. البته این امکان عمدتا برای آن دسته از افرادی است که از بسته‌ی Founder's Edition استفاده خواهند کرد یا از دوستان خوش‌‌اقبال کاربران بسته‌ی یادشده هستند.

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید