چگونه آسان و بی‌دردسر از بازرسی فرودگاه عبور کنیم؟

مرحله بازرسی امنیتی فرودگاه به‌دلیل سخت‌گیری نیروهای امنیتی و اتلاف وقت مسافران یکی از دشوارترین مراحل سفر هوایی محسوب می‌شود.

با وجود اینکه خرید بلیط هواپیما یکی از مهم‌ترین مراحل سفر محسوب می‌شود، اما مراحل بعدی سفر از جمله حضور به‌موقع در فرودگاه، انجام مراحل مربوط‌به بازرسی امنیت و پذیرش و... نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

در این رابطه، مراحل بازرسی فرودگاه به‌دلیل سختگیری نیروهای امنیتی فرودگاه برای بازبینی لوازم همراه مسافران و در نتیجه طولانی‌شدن صف‌های انتظار شاید یکی از دشوارترین مراحل سفر از نظر مسافران باشد. از این‌رو، در ادامه نکته‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا به کمک آن‌ها سریع‌تر از بخش امنیت فرودگاه عبور کنید.

۱. مایعاتی را که همراه دارید، در خانه بسته‌بندی کنید

لازم نیست حتما صبر کنید تا در فرودگاه به شما یک نایلون پلاستیکی شفاف بدهند. هر مسافر مجاز است مقدار ۱۰۰ میلی‌لیتر مایعات با خود حمل کند، اما برای تسریع در عبور از بخش امنیت آن‌ها را هنگامی که در خانه هستید داخل پلاستیک شفاف بریزید (لوازم آرایشی بهداشتی، خمیر دندان، اسپری، مربا، عسل و مواد و خوراکی‌هایی از این دست، جزو مایعات محسوب می‌شوند).

فرودگاه

۲. اگر دارای موبایل بوردیگ پاس هستید، از آن اسکرین‌شات بگیرید

به‌جای اینکه سعی کنید با استفاده از وای‌فای یا یک هات‌اسپات ضعیف، موبایل پاس خود را لود کنید، از آن یک اسکرین‌شات در تلفن همراه خود داشته باشید. با این کار حتی به‌صورت آفلاین هم می‌توانید آن را به امنیت نشان دهید.

فرودگاه

۳. اگر وسیله الکترونیکی شما بزرگ‌ است، پس باید آن را خارج از کیف خود نگهدارید

تمام فرودگاه‌ها‌ از شما می‌خواهند تا لپ‌تاپ خود را از کیف خارج کنید. برخی فرودگاه‌ها از شما درخواست می‌کنند تا تبلت و دیگر وسایل چون دوربین را برای بررسی از کیف خارج کنید. برای اینکه در زمان صرفه‌جویی کنید، هرآنچه که از تلفن همراه بزرگ‌تر است را از قبل از چمدان یا کیف دربیاورید.

فرودگاه

۴. پیش از رسیدن به صف امنیت، تلفن همراه خود را کنار بگذارید

تلفن همراه و هر وسیله کوچک الکترونیکی شخصی را پیش از رسیدن به صف امنیت، جایی پیش خود نگه دارید و آن را در سبد امنیت قرار ندهید. اگر بوردیگ پاس شما در موبایل است، تلفن خود را در ساک همراهتان قرار دهید. با این کار دیگر معطل توزیع وسایل داخل سبد نمی‌شوید.

فرودگاه

۵. از پروازهای نیم‌روز خودداری کنید

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای دوری از ازدحام جمعیت، پرواز در ساعت‌های نامتعارف است. پرواز اول صبح یا آخر شب را رزرو کنید. این پروازها نه‌تنها ارزان‌تر هستند، بلکه سریع‌تر نیز به مقصد می‌رسند.

فرودگاه

۶. وسایل بهداشتی خود را روی چمدان قرار دهید

وسایل بهداشتی شخصی (خمیر دندان، مسواک، دستمال توالت، عطر، وسایل آرایشی، ریش‌تراش و غیره) خود را بررسی کنید. منطقی که پشت این بررسی وجود دارد این است که مبادا چمدان شما به مقصد نرسد. اگر بدشانس باشید و چمدانتان هنگام انتقال گم شود، می‌توانید در شهر یا کشور مقصد یک مسواک بخرید. بیشتر فرودگاه‌ها مغازه‌هایی برای خرید اجناس کلی دارند. اگر فقط یک کیف همراه، با خود دارید، وسایل بهداشتی خود را برای دسترسی آسان‌تر در بخش امنیت روی وسایل دیگر قرار دهید.

فرودگاه

۷. معطل درآوردن کفش، لباس و کمربند نشوید

چه کسی گفته است تمام لباس و کفش خود را باید تا لحظه بررسی به تن و به پا داشته باشید؟ معطل نکنید و پیش از رسیدن به سطل‌های امنیت آن‌ها را دربیاورید.

فرودگاه

۸. کفش‌های بدون بند و راحت بپوشید

اگر نمی‌خواهید تمام مسیر را صندل به پا کنید، از کفش‌های بدون بند استفاده کنید. این کفش‌ها به شما کمک می‌کنند تا سریع آن‌ها را بپوشید و به سرعت از کنار کسانی که در حال بستن بندهای کفششان هستند عبور کنید.

فرودگاه

۹. جواهرات بزرگ نپوشید

هیچ لزومی ندارد انگشتر و گردنبندهای بزرگ خود را، با خود به صف امنیت فرودگاه ببرید. آن‌ها را در کیف همراه خود قرار دهید تا دیگر لازم نباشد هنگام عبور از X-RAY به‌خاطر آن‌ها نگران باشید.

فرودگاه

۱۰. کیف همراه خود را بیش از اندازه پر نکنید

لازم نیست کیف همراه خود را مانند بازی خانه‌سازی حسابی پر کنید. این کار وقت شما در بخش امنیت بیشتر می‌گیرد.

 اگر به‌دنبال خرید بلیط هواپیما هستید، می‌توانید ازطریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

منبع کجارو

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات