چگونه حریم شخصی خود در فیسبوک را حفظ کنیم؟

اگرچه شبکه‌های اجتماعی جدید جایگزین فیسبوک در ایران شده‌اند، اما همچنان این شبکه‌ی اجتماعی طرفداران خاص خود را دارد.

فیسبوک، شبکه اجتماعی محبوبی است که این روزها با روی کار آمدن اینستاگرام مانند سابق در ایران از بازار پررونقی برخوردار نیست، اما هنوز کسانی وجود دارند که وابسته به این شبکه اجتماعی هستند و در آن فعالیت دارند. با این حال اگر اپلیکیشن فیسبوک را روی گوشی یا تبلت خود نصب کرده باشید، شاید نوتیفیکیشن‌های مدام این شبکه اجتماعی در زمان کار یا استراحت شما به مزاحمی دائمی تبدیل شوند. حتی اگر با لپ‌تاپ فیسبوک خود را چک می‌کنید، نوتیفیکیشن‌های فیسبوک دائما به آدرس ایمیلتان ارسال می‌شود و ممکن است چک کردن مدام آن‌ها برای‌ شما دردسر شود یا پخش ویدیوهای ناخواسته به‌طور خودکار موجب مصرف بیش از اندازه ترافیک اینترنت شود و سرعت اینترنت شما را کم کند، برای رفع همه این مسائل راه‌حلی هست. برای یادگیری این راه‌حل با زومیت همراه شوید تا نحوه رفع آن را به شما آموزش دهیم.

اگر اپلیکیشن فیسبوک را روی آیفون یا آیپد دارید، برای متوقف کردن آن باید به روش زیر عمل کنید:

در ابتدا وارد اپلیکیشن فیسبوک شوید و دکمه More در سمت راست صفحه را لمس کنید، سپس در تنظیمات، وارد Account Settings شوید و Notifications را انتخاب کنید تا هشدارهایی را که مخل آسایش شما هستند، خاموش کنید.

اگر گوشی شما دارای سیستم‌عامل اندروید است، برای غیرفعال کردن هشدارهای فیسبوک باید چنین کنید:

وارد اپلیکیشن فیسبوک شوید و آیکون سه نقطه در بالای صفحه را انتخاب کنید و در مرحله بعد گزینه Account Settings را لمس کنید و بعد روی Notifications ضربه‌ بزنید و نوتیفیکیشن‌هایی را که لازم ندارید، غیر فعال کنید. بدین ترتیب می‌توانید روی تبلت یا موبایلتان اپلیکیشن فیسبوک خود را کنترل کنید.

اگر با دسکتاپ یا لپ‌تاپ وارد فیسبوک می‌شوید، برای کنترل نوتیفیکیشن‌ها باید چنین کنید:

صفحه اصلی فیسبوک را باز کنید و بعد از اینکه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کردید، در سمت راست بالای صفحه، تنظیمات را انتخاب و بعد در سمت چپ صفحه روی notifications کلیک کنید تا هرکدام را که لازم ندارید، به حالت خاموش تبدیل کنید؛ بدین صورت که مقابل هر هشدار مانند Email روی گزینه Edit کلیک و مانند شکل زیر انتخاب کنید که چه هشدارهایی برای شما ایمیل شود، همه یا تنها آن‌هایی که از اهمیت خاصی برخوردارند و نمی‌خواهید آن‌ها را از دست دهید یا فقط آن‌ها که مربوط به امنیت و حریم شخصی اکانت شما هستند.

فیسبوک

کاربران زیادی هستند که با دعوت‌های خود مانند دعوت به بازی Candy Crush Saga یا 8 Ball Pool برای دوستان خود مزاحمت ایجاد می‌کنند. برای رفع این مسئله دو راه پیش رو دارید. اگر به مزاحمی دائمی تبدیل شده‌اند، می‌توانید آن‌ها را بلاک کنید؛ بدین ترتیب که وارد تنظیمات شوید و در سمت چپ صفحه روی گزینه Blocking کلیک و نام مزاحم مورد نظر را در زیر Block apps در پایین صفحه تایپ کنید تا نتواند با دعوت‌های مختلف خود مزاحم شما شود. اگر کاربری به‌طور کلی مزاحم شما است، در همین صفحه Block users را برگزینید و با نگارش نام وی، او را به‌کلی بلاک کنید. ضمن اینکه با انتخاب گزینه Block messages می‌توانید آن کاربر را در جمع دوستان خود داشته باشید ولی مانع ارسال پیام یا تماس ویدیویی از آن فرد می‌شوید.

برای کنترل پخش زنده ویدیوها یا کیفیت پخش آن‌ها که حجم اینترنت شما را مصرف می‌کنند و طبیعتا نمی‌خواهید با کند شدن سرعت اینترنت مواجه شوید، می‌توانید با ورود به بخش تنظیمات فیسبوک و انتخاب گزینه Videos در سمت راست پایین صفحه، انتخاب کنید که کیفیت ویدیوی پخش‌شده چگونه باشد؛ به خاطر داشته باشید با انتخاب کیفیت بهتر، حجم بالاتری از اینترنت مصرف می‌شود یا می‌توانید مشخص کنید ویدیوها به‌طور خودکار یا با انتخاب شما پخش شوند. در صورتی که تمایل به پخش نشدن خودکار ویدیوها دارید، باید گزینه Off را انتخاب کنید، همچنین می‌توانید تعیین کنید که شرح‌ها یا کپشن‌ها درباره ویدیو را همیشه مشاهده کنید یا خیر.

فیسبوک

بدین ترتیب می‌توانید به‌راحتی هشدارها و پخش ویدیوها را در فیسبوک تحت کنترل خود دربیاورید تا به هیچ وجه مزاحم شما نشوند و با خیالی آسوده وارد این شبکه اجتماعی شوید و درست و بی‌دردسر از آن استفاده کنید.


تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید