بندهای فعلی اپل واچ با مدل ۲۰۲۴ سازگار نخواهند بود

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
اپل واچ اولترا / Apple Watch Ultra با بند سبز در دست
شایعاتی مبنی‌بر بازطراحی کلی بند اپل واچ‌، افراد را نگران کرده است که دیگر نتوانند از بندهای قدیمی خود برای مدل جدید استفاده کنند.
تبلیغات

طبق گفته‌ی افشاگری خوش‌سابقه در پلتفرم ایکس، مدل‌های نسل بعدی اپل واچ یک رابط بند کاملاً بازطراحی‌شده خواهند داشت که آن‌ها را با تمام بندهای فعلی ناسازگار می‌کند.

در ماه آگوست (مرداد و شهریور)، مارک گرمن از بلومبرگ گفته بود که اپل واچ X ممکن است روشی متفاوت برای اتصال بندها به دستگاه داشته باشد.

افراد حاضر در توسعه‌ی مدل‌های جدید اپل واچ به گرمن گفته بودند که سیستم بند فعلی، فضای زیادی را اشغال می‌کند که می‌توان از آن برای باتری‌های بزرگ‌تر یا سایر اجزای داخلی استفاده کرد.

بدین‌ترتیب، ظاهراً اپل در حال بررسی سیستم اتصال آهن‌ربایی است؛ اما در‌حال‌حاضر، مشخص نیست که آیا این روش خاص در اپل واچ X پیاده‌ می‌شود یا اپل روش دیگری را انتخاب خواهد کرد.

مکانیسم اتصال بندها به بدنه‌ی اپل واچ از زمان معرفی دستگاه در سال ۲۰۱۴ ثابت بوده است. اپل واچ شکافی در امتداد لبه‌های بالا و پایین دارد که به بند اجازه می‌دهد به داخل سر بخورد و ازطریق فنری کوچک در جای خود محکم شود. هنگامی‌که دکمه‌ای درکنار شکاف در قسمت زیرین دستگاه فشار داده می‌شود، بند آزاد می‌شود و به‌راحتی می‌توان آن را خارج کرد.

این سیستم در تمام نسل‌های اپل واچ تا‌به‌امروز یکسان باقی‌ مانده است و به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند بند را بدون توجه به نسلشان تعویض کنند یا مجموعه‌ای از بندها داشته باشند؛ البته اگر بدنه ابعاد یکسان داشته باشد. با‌توجه‌به ناسازگاری بندهای جدید، این امکان دیگر وجود نخواهد داشت.

تغییر اتصال بند بخشی از طراحی مجدد و گسترده‌تر اپل واچ در سال آینده است. گفته ‌شده است که سال بعد شاهد استفاده از بدنه‌‌ی نازک‌تر و نمایشگر بزرگ‌تر خواهیم بود. همچنین طبق شایعه‌‌ها، اپل واچ آینده ویژگی‌های نظارت بر فشار‌خون و تشخیص آپنه خواب (وقفه‌ی تنفسی در خواب) را ارائه می‌دهد. ویژگی‌ها و قیمت اپل واچ ‌X به‌طور رسمی اعلام نشده است.

افشاگری که درباره‌ی تغییر مکانیزم بند سخن گفته، اولین فردی بود که گفت اپل بند چرمی Modern Buckle خود را با نسخه‌ی FineWoven جایگزین می‌کند و درنهایت، همین اتفاق رنگ حقیقت به خود گرفت. او اولین تصاویر بندهای اپل واچ FineWoven را نیز قبل از رونمایی رسمی ارائه کرده بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات