این حلقه‌ دو گرمی، با هوش مصنوعی شاخص‌های سلامتی را بررسی می‌کند

پنج‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
حلقه‌ی هوشمند سیرکولار رینگ روی سنگ
حلقه‌ی هوشمند آلومینیومی رینگ‌اسلیم سعی دارد تمام قابلیت‌های کاربردی را در پکیجی سبک و جمع‌و‌جور ارائه دهد.
تبلیغات

حلقه‌های هوشمند با ارائه‌ی قابلیت‌های مختلف در فرمی جمع‌و‌جور در آینده بخشی جدا‌نشدنی از بازار گجت‌های پوشیدنی خواهند بود؛ حتی شرکت‌های بزرگی چون سامسونگ نیز درحال توسعه‌ی حلقه‌ی هوشمند هستند.

تا زمان عرضه‌ی احتمالی گلکسی رینگ در اوایل ۲۰۲۴، بد نیست با جدیدترین عضو خانواده‌ی حلقه‌‌های هوشمند یعنی رینگ‌اسلیم از شرکت سرکیولار (Circular) آشنا شویم؛ حلقه‌ای آلومینیومی که با وزن دو گرمی و ضخامت ۲٫۲ میلی‌متری خود، سبک‌‌ترین و باریک‌ترین حلقه‌ی هوشمند بازار لقب می‌گیرد.

حلقه‌ی هوشمند سیرکولار رینگ ال ای دی سبز

بر اساس بیانیه‌ی رسمی سرکیولار، رینگ‌اسلیم با وجود ابعاد ناچیز خود، به حسگر شتاب‌سنج سه‌محوره برای پایش فعالیت، دماسنج پوست و حسگر‌‌های PPG برای پایش ضربان قلب و سطح اکسیژن خون مجهز است؛ امکان پایش چرخه‌ی شبانه‌روزی (Circadian Rhythm) و کیفیت خواب نیز وجود دارد. به گفته‌ی سرکیولار، باتری رینگ‌اسلیم می‌تواند تا ۵ روز دوام بیاورد.

حلقه‌ی هوشمند سیرکولار رینگ ال ای دی قرمز

جا‌به‌جایی بین قابلیت‌های مختلف حلقه، با ضربه‌زدن به قسمت‌های مخصوص دور آن انجام می‌گیرد و بنابراین نیاز به دکمه را حذف می‌کند. ویژگی آلارم هوشمند نیز با لرزش‌های خفیف، کاربر را در زمان مناسب از چرخه‌ی خوابش بیدار می‌کند. بازخورد‌های هپتیکی برای کار‌هایی چون مدیتیشن، تمرین‌های تنفسی و یادآوری دارو‌ نیز دردسترس است.

حلقه‌ی هوشمند سرکیولار رینگ‌اسلیم برای تبدیل داده‌های سلامتی جمع‌آوری شده به پیشنهادات و بازخورد‌های شخصی، از دستیار هوش مصنوعی مخصوص خود به نام Kira Plus بهره می‌گیرد. اپ همراه حلقه نیز با پلتفرم‌های سلامتی پرطرفدار مانند هلث‌کیت اپل و گوگل فیت سازگاری کامل دارد.

از الان تا ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر)، رینگ‌اسلیم را می‌توان با قیمت ۲۴۵ دلار از وب‌سایت سرکیولار پیش‌خرید کرد؛ پس از تاریخ مذکور، قیمت خرده‌فروشی آن به ۲۷۵ دلار تغییر می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات