گوریلا گلس ۴ حتی با افتادن گوشی از دست شما به زمین هم نمی‌شکند

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۴
مطالعه 2 دقیقه
تقریبا همه‌ی گوشی‌های هوشمند موجود در بازار اگر در شرایط خاصی به زمین برخورد کنند، دچار شکستگی در صفحه نمایش می‌شوند. اما گوریلا گلس قصد دارد در نسخه‌ی چهارم از شیشه‌ی محافظ خود، این مشکل را حل کند.
تبلیغات

تلفن‌های هوشمند به راحتی خط و خش‌پذیر هستند، اما مشکل وقتی به وجود می‌آید که صفحه نمایش گوشی دچار شکستگی شود. در این صورت مجبور به پرداخت هزینه‌ی سنگین برای تعمیر تلفن خود خواهیم شد.

حال شرکت کورنینگ، نسل جدید شیشه‌ی محافظ صفحه نمایش خود را با نام Gorilla Glass 4 معرفی کرده است که در آن حتی اگر گوشی از سمت نمایشگر با سنگ‌فرش پیاده‌رو برخورد کند، اتفاقی برای آن نخواهد افتاد. آن‌ها در ساخت این شیشه، از فرمول جدیدی بهره برده‌اند که مقاومت و سختی شیشه را افزایش داده است.

شیشه‌های محافظ فعلی همچون گوریلا گلس ۳، زمانی که گوشی از فاصله‌ی حدود یک متر از سمت صفحه نمایش به زمین برخورد کند، آسیب می‌بینند، اما در گوریلا گلس ۴ در فاصله‌ی حتی بیشتر از ۱ متر نیز در ۸۰ درصد مواقع گوشی سالم باقی می‌ماند. البته این یعنی، حتی با گوریلا گلس ۴ نیز باید مراقب گوشی بود تا به زمین برخورد نکند، اما احتمال شکستگی صفحه نمایش در گوشی‌های مجهز به این شیشه‌، به شدت کاهش می‌یابد.

در حال حاضر اکثر گوشی‌های هوشمند، ساعت‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های لمسی به صفحه‌ی محافظ گوریلا گلس مجهز شده‌اند. هرچند بسیاری از آن‌ها به این موضوع اشاره ندارند و نام گوریلا گلس را در مشخصات فنی محصولات خود ذکر نمی‌کنند.

به این ترتیب به احتمال زیاد نسل بعدی گوشی‌های هوشمند به صفحه‌ی محافظ گوریلا گلس ۴ مجهز خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات