اسنپ با انتشار بیانیه‌ای به شایعه نقض حریم خصوصی کاربران پاسخ داد

اسنپ با انتشار بیانیه‌ای به شایعه نقض حریم خصوصی کاربران پاسخ داد

در روزهای اخیر شبکه‌های اجتماعی مملو از تصویری است که با استفاده از آن اسنپ متهم به نقض حریم خصوصی کاربران می‌شود. تیم اسنپ در واکنش، بیانیه‌ای را منتشر کرد.

 به‌تازگی شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که اسنپ را به‌عنوان ناقض حریم شخصی کاربرانش معرفی می‌کند. به منظور تنویر افکار عمومی بر آن شدیم تا توضیحات زیر را در همین رابطه ارائه دهیم:

 

  • صراحتا اعلام می‌کنیم که اسنپ به هیچ عنوان اپلیکیشن‌های روی تلفن همراه مسافرانش را رصد نمی‌کند. در مورد کاربران راننده، همان‌طور که پیش‌تر نیز اعلام کرده بودیم، با اطلاع قبلی خود شخص، یک سری اپلیکیشن‌های خاص مورد مشاهده قرار می‌گیرد. سیستم‌های عامل تلفن همراه امکان «رویت نام‌ اپلیکیشن‌های نصب‌شده» روی گوشی‌های هوشمند را برای همه‌ اپلیکیشن‌‌ها فراهم کرده‌ و استفاده‌ی اسنپ از این امکان در تلفن همراه کاربران راننده‌اش به‌معنای دسترسی به محتوای اپلیکیشن‌ها و اطلاعات شخصی آن‌ها در تلفن‌شان نیست.
  • اسنپ برای آنکه حق انتخاب را در این رابطه به خود رانندگان واگذار کند، پیش از آغاز فعالیت‌شان، قوانین و شرایط ثبت‌نام را به آن‌ها یادآور می‌شود و افراد با امضای قرارداد درواقع شرایط فعالیت در این سامانه را می‌پذیرند.
  • محدودیت دسترسی رانندگان سایر سامانه‌های هوشمند برای حضور در ناوگان اسنپ پیش از این در شورای رقابت، به‌عنوان مرجع ذیصلاح در بررسی رفتارهای ضدرقابتی، بازنگری و رأی بر عدم ایجاد انحصار داده شده است. این رأی به جلسه‌ی تجدیدنظر رفته و نظر مجدد اعضای شورا، متشکل از صاحب‌نظران اقتصادی و حقوقی، همچنان مشابه بوده است. بنابراین طبق نظر بالاترین مرجع تصمیم‌گیرنده در این رابطه، رفتار اسنپ به هیچ‌ عنوان انحصارطلبانه و ضدرقابتی شناخته نشده است.

در آخر امیدواریم توضیحات ارائه‌شده بتواند ابهامات موجود در این زمینه را برطرف سازد. نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع اسنپ
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده