حکم شورای رقابت در خصوص شکایت تپسی از اسنپ اعلام شد

حکم شورای رقابت در خصوص شکایت تپسی از اسنپ اعلام شد

در پی شکایت تپ‌سی از اسنپ، امروز رأی نهایی شورای ملی رقابت اعلام شد. بر اساس حکم صادره، اتهام وارده به اسنپ مبنی بر منحصرسازی بازار رقابتی مردود اعلام شده است.

مدتی پیش، تپ‌سی به دلیل ممانعت اسنپ از همکاری رانندگان با این سرویس، شکایت خود را در شورای رقابت مطرح کرده بود. موضوع شکایت تپ‌سی از اسنپ در سیصد و هجدهمین صورتجلسه‌‌ی شورای رقابت مطرح شد و این شورا امروز (۱۲ دی) رأی نهایی خود در مورد پرونده‌ی یادشده را صادر کرد. پاسخ شورا در رابطه با شکایت تپ‌سی بدین شرح است:

در خصوص شکایت شرکت تپسی از شرکت اسنپ مبنی بر ممانعت رانندگان اسنپ از همکاری با شرکت تپسی موارد زیر مورد توجه قرار گرفت:

الف- رانندگان و شرکت مشترکاً به مسافرین خدمات ارائه می‌دهند.

ب- علیرغم اقدام اسنپ، راننده‌ در انتخاب شرکت برای همکاری مخیر است.

با توجه به مراتب فوق، وقوع اخلال در رقابت موضوع جزء (۲) بند الف ماده ۴۵، شکایت تپ‌سی به تأیید شورا نرسید. همچنین اعمال مخل رقابت موضوع جزء ۳ بند و ماده ۴۵ و بند ح ماده ۴۵ و جزء ۴ بند ط ماده ۴۵ مبنی بر سوءاستفاده از وضعیت اقتصادی مسلط از طریق ایجاد مانع به منظور مشکل کردن ورود رقبای جدید احراز نگردید.

اسنپ در واکنش به این حکم با اعلام اینکه به دنبال رقابت سالم است، اظهار کرد: «اسنپ همواره از داشتن رقیب استقبال می‌کند و این مسئله باعث می‌شود که سرویس خود را بهبود ببخشیم. اخلاق‌ و قانون‌مداری و احترام به عرف و قوانین همیشه در دستور کار اسنپ بوده و هست. از همین رو این سامانه در طول جلسات شورا تلاش داشت تا با سکوت خود، ضمن احترام به رقیب، آرامش را در کل اکوسیستم کسب‌وکار‌های استارتاپی حفظ کند و اکنون نیز همچون گذشته بر عملکرد خود متمرکز خواهد بود.»

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید