تأکید رئیس جمهوری بر حفظ حریم خصوصی مشترکان اپراتورهای موبایل

تأکید رئیس جمهوری بر حفظ حریم خصوصی مشترکان اپراتورهای موبایل

رئیس جمهوری اسلامی ایران در جلسه‌ی دیشب شواری عالی فضای مجاری ضمن تأکید بر صیانت از اطلاعات و حریم خصوصی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه، برخورد قانونی با هرگونه سوء استفاده در این حوزه را لازم دانست. همراه زومیت باشید. 

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در جلسه‌ی شورای عالی فضای مجازی که شامگاه دیروز برگزار شد ضمن تأکید بر صیانت از اطلاعات و حریم خصوصی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه برخورد قانونی با هرگونه سوء استفاده در این حوزه را لازم دانست و بر اتخاذ تدابیر ویژه در حوزه حفاظت از حریم خصوصی برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز تاکید کرد.

در این جلسه که عصر شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد، با اشاره به ضرورت تامین امنیت، کنترل و پایش شبکه‌های زیرساختی و سایت‌های مهم کشور، مقرر شد مرکز ملی فضای مجازی گزارشی از اقدامات دستگاه‌ها در اجرای مصوبه‌ی ایمنی فضای مجازی و پیشنهادهای تکمیلی در راستای کاهش آسیب پذیری‌ها در این حوزه تهیه و به شورا ارائه کند.

همچنین با نظر اعضای شورای عالی فضای مجازی مصوب شد تا طرح تشویق و تسهیل ارائه خدمات برای حمایت از شرکت‌های فعال در توسعه شبکه‌های اجتماعی داخلی در جلسه آینده به شورا ارائه شود.

در جلسه دیشب شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر تهیه گزارشی جامع از پیشرفت طرح خدمات دولت الکترونیک، مقرر شد در جلسه‌ی آینده گزارشی از چگونگی پیشرفت پروژه شبکه‌ی ملی اطلاعات و دولت الکترونیک تهیه و ارائه شود.

از مصوبات دیگر این جلسه، واگذاری مسئولیت تسویه‌ی امور مالی و اداری دبیرخانه سابق شورای اطلاع‌رسانی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

منبع دولت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده