قابلیت جدید واتساپ: جست‌و‌جو در چت‌ها بر اساس تاریخ

یک‌شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
لوگو واتساپ / WhatsApp / واتس اپ
واتساپ در جدیدترین نسخه‌ی بتای خود، از سه ویژگی جذاب ازجمله جست‌و‌جو در چت بر اساس تاریخ رونمایی کرده است.
تبلیغات

جدیدترین به‌روزرسانی نسخه‌ی بتای واتساپ، همراه با سه ویژگی جدید برای این اپلیکیشن پیام‌رسان منتشر است. سه ویژگی‌ شامل هشدار کانال‌ها، پنهان کردن برچسب‌های ناوبری و امکان جست‌و‌جوی پیام‌ها بر اساس تاریخ است. این به‌روزرسانی‌، عمدتاً بر بهبود تجربه‌ی کاربری تمرکز دارد و شفافیت بیشتری به ادمین‌ها ارائه می‌دهد.

در ابتدا، ویژگی Channel Alert به ادمین‌ها در مورد هرگونه نقض قوانین واتساپ در کانال هشدار می‌دهد. Channel Alerts از طریق نوتیفیکیشن‌ها و ارائه پیشنهادهای مختلف، امکان رسیدگی به تخلفات را برای رعایت قوانین واتساپ می‌‌دهد تا از حذف شدن احتمالی کانال جلوگیری شود.

اسکرین‌شات از قابلیت جدید واتساپ برای جستجوی مبتنی بر تاریخ
نمایی از جدیدترین نسخه بتای واتساپ

ویژگی دوم، جست‌وجو پیام‌ها بر اساس تاریخ است. این ویژگی برای کاربران عادی کاملاً کاربردی خواهد بود. اکنون با وارد کردن تاریخ مورد نظر، تاریخچه‌ی چت‌ها را می‌بینید و با صرفه‌جویی در زمان، به‌راحتی می‌توانید مکالمات خاص را پیدا کنید.

در نهایت، هنگامِ اسکرول کردن چت‌ها، تماس‌ها یا کانال‌ها به پایین، برچسب‌های ناوبری به‌طور خودکار ناپدید می‌شوند تا نمایی بزرگ و یکپارچه‌ در گوشی به کاربران ارائه شود. این تغییر با کم کردن شلوغی بصری، تمرکز بیشتری بر محتوا دارد و تجربه‌ی کاربری بهتری را رقم خواهد زد.

این ویژگی‌ها در حال حاضر در مرحله‌ی بتا قرار دارند و عملکرد و تأثیرشان بر کاربران با انتشار نهایی نسخه‌ی جدید ارزیابی خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات