ژاپن برای مقابله با حملات سایبری ویروس کامپیوتری توسعه می‌دهد

ژاپن برای مقابله با حملات سایبری ویروس کامپیوتری توسعه می‌دهد

دولت ژاپن برای مقابله با حملات سایبری در حال طراحی ویروس کامیپوتری است.

به‌گفته منابع ژاپنی، ژاپن اولین ویروس کامیپوتری خود را ماه مارس سال آینده (فروردین 99) باهدف مقابله و دفاع دربرابر حملات سایبری توسعه خواهد داد.

منابع وزارت دفاع ژاپن اعلام کردند که در حال بررسی نرم‌افزارهای مخربی هستند که به‌صورت ویروس و بدافزار قابلیت ورود به سیستم‌های کامپیوتری را داشته باشند و بتوانند با نفوذ به سیستم هکرها از دسترسی و حملات سایبری آن‌ها به سیستم‌های مهم کشور جلوگیری کنند.

دولت ژاپن اعلام کرده که قصد دارد ظرفیت‌ها و توان دفاعی خود را از حوزه‌های دفاع زمینی، دریایی و هوایی فراتر برده و توان خود را برای حل مشکلات امنیتی ارتقا بخشد.

اطلاعات و آمار منتشرشده از ژاپن نشان می‌دهد که این کشور از سایر کشورهای دنیا در زمینه پیشرفت و امنیت سایبری عقب‌تر است و به همین دلیل قصد دارد کارکنان بخش امنیت سایبری خود را از 150 نفر به 220 نفر برساند.

نکته جالب‌توجه این است که ژاپن باوجود افزایش نیروهای امنیت سایبری خود بازهم از کشورهایی همچون ایالات‌متحده، چین و کره شمالی عقب است. طبق اطلاعات منتشرشده از این کشورها در ایالات‌متحده 6200 هزار، چین 130 هزار و کره شمالی 7 هزار نفر در بخش امنیتی سایبری ولتی فعالیت می‌کنند.

ژاپن اطلاعات بیشتری درباره این ویروس منتشر نکرده است اما اعلام کرده که این ویروس توسط شرکت‌های خصوصی طراحی‌شده و توسعه‌یافته است و دولت ژاپن قصد دارد از آن در حوزه دفاع سایبری بهره بگیرد و هیچ برنامه‌ای برای استفاده سیاسی از این ویروس ندارد.


منبع japantimes

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید