ابزار جدید گوگل ارث برای اندازه‌گیری فاصله و مساحت روی نقشه

سه‌شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ابزار جدید گوگل ارث به کاربر اجازه می‌دهد فاصله نقاط و مساحت هر قسمتی از نقشه را اندازه‌گیری کند.
تبلیغات

گوگل ارث (Google Earth) ابزار اندازه‌گیری جدیدی معرفی کرده است که با کمک آن، کاربران به‌راحتی ‌می‌توانند فاصله و مساحت هر چیزی را روی نقشه‌ی جهان اندازه‌گیری کنند.

ابزار جدید، امکانی برای کاربران فراهم می‌کند تا بتوانند فاصله‌ی دو نقطه‌ی مشخص‌شده روی نقشه را اندازه‌گیری کنند و با مشخص کردن سطحی روی نقشه، مساحت آن قسمت را در اختیار داشته باشند؛ مثلا با استفاده از ابزار جدید، می‌توانید فاصله‌ی محل سکونت خود را تا قطب شمال اندازه‌گیری کنید.

گوگل ارث / Google Earth

همان‌طور که گفته شد، با ابزار جدید گوگل ارث امکان اندازه‌گیری مساحت هر قطعه‌ای روی نقشه‌ی کره‌ی زمین وجود دارد. برای اندازه‌گیری مساحت، نیازی نیست منطقه‌ی مشخص‌شده، شکل هندسی منظمی داشته باشد. ابزار اندازه‌گیری جدید به شما اجازه می‌‌دهد هر محدوده‌ای را روی نقشه مشخص کنید و سپس مساحت آن قسمت را برای شما اندازه‌گیری می‌کند. محدوده‌ی مشخص‌شده برای اندازه‌گیری مساحت، می‌تواند پارک‌، ساختمان‌ یا حتی مساحت یک استان یا یک کشور باشد.

در حال حاضر کاربران سیستم عامل اندروید و گوگل کروم می‌توانند از ابزار جدید اندازه‌گیری فاصله و مساحت استفاده کنند. کاربران سیستم‌ عامل iOS به‌زودی امکان کار کردن با این ابزار جدید اندازه‌گیری را دریافت خواهند کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات