اپلیکیشن Periodic Table: جدول تناوبی برای گوشی های اندروید و آی او اس - زوم اپ

جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
Periodic Table اپلیکیشنی است که به کمک آن جندول تناوبی عناصر، یکی از مهمترین نیازهای علمی برای دانش‌آموزان و دانشجویان را در اختیار خواهید داشت.
تبلیغات

به کمک Periodic Table جدول تناوبی عناصر را در اختیار خواهید داشت که به صورت کاملا گرافیکی و در محیطی چشم‌نواز، تمامی عناصر را در جدول به شما نمایش می‌دهد. نکته‌ی بسیار تحسین‌برانگیزی که در این برنامه وجود دارد تنظیم پروفایل برای هر عنصر است که در آن دقیق‌ترین اطلاعات درباره‌ی عنصر مذکور نوشته شده است و می‌تواند برای افزایش اطلاعات دانشجویان و دانش‌آموزان بسیار مفید باشد. معمولا بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در به خاطر سپاری عناصر جدول مندلیف و جایگاه و ترتیب قرارگیری آن‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید می‌توانید با نصب Periodic Table در گوشی خود، جدول تناوبی را همیشه و همه جا در دسترس خود داشته باشید تا در مواقع لزوم به آن رجوع کنید.

نکته‌ی جالبی که در Periodic Table وجود دارد نمایش چندگانه‌ی جدول مندلیف است. به این صورت که با وجود ثابت بودن جدول و عناصر آن، چندین طراحی مختلف با رنگ‌بندی‌های مجزا در برنامه وجود دارد که هر کدام گویای یکی از خصوصیات عناصر هستند. برای مثال عناصر جدول بر اساس "نوع" نمایش داده شده‌اند که توسط رنگ‌ها می‌توانید از جامد، مایع یا گاز بودن عنصر مورد نظر مطلع شوید. در حالت دیگر نیز می‌توانید این جدول را بر اساس تراکم مشاهده کنید که در آن طراحی خانه‌ی هر عنصر با عناصر دیگر متفاوت خواهد بود. در واقع این شیوه‌ی نمایش یکی از نکات مثبت این برنامه است؛ به طوری که درک و فهم نکاتی که Periodic Table سعی به آموزش آن‌ها دارد را بسیار ساده‌تر از همیشه می‌کند. Periodic Table به طور رایگان برای اندروید و گوشی‌های آیفون منتشر شده است که شامل شدن تمام عناصر، عدد اتمی، عدد جرمی، جستجوی عناصر بر اساس نام آن‌ها و ... از ویژگی‌های بی‌نظیر آن هستند. علاوه بر موارد گفته شده ویدیوهای مختلفی نیز در رابطه با هر عنصر در برنامه وجود دارد که البته برای دسترسی به آن‌ها نیاز به ارتباط اینترنتی خواهید داشت.

نکات مثبت

  • طراحی زیبا و چشم‌نواز
  • شامل شدن چندین نوع طراحی برای نمایش اطلاعات مختلف
  • وجود ویدیوهای اختصاصی برای هر عنصر

نکات منفی

  • نکته‌ی منفی خاصی ندارد.

دانلود اپلیکیشن

پلی‌استور اپ‌استور

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir به زومیت معرفی کنید

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات