سنسور اثر انگشت سینپتیکس، احراز هویت را از سخت افزار کامپیوتر تفکیک می‌کند

پنج‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
معماری SoC سینپتیکس، حسگر اثر انگشت را از سخت‌افزار کامپیوتر تفکیک می‌کند.
تبلیغات

در کنار تمام لپ‌تاپ‌ها و تراشه‌هایی که طی نمایشگاه کاپیوتکس ۲۰۱۸  رونمایی شد، سینپتیکس نیز حرف‌هایی برای گفتنن داشت و آخرین سنسور اثر انگشت خود را معرفی کرد، این شرکت مدعی است که سنسور جدید از خطر حمله‌های سخت افزاری بالقوه و بدافزارها در سایر بخش‌های کامپیوتر در امان خواهد بود.

خانواده‌ی سنسور FS7600 با سایر حسگرهای اثر انگشت متفاوت است و طبق ادعای سینپتیکس، «نخستین سنسور اثر انگشت و سیستم احراز هویت با سخت‌افزار محصور» محسوب می‌شود؛ بدین مفهوم که عملکرد سنسور و فرآیند احراز هویت آن، به‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به‌صورت مجزا از کل سیستم به تشخیص هویت بپردازد.

عملکرد حسگر اثر انگشت جدید سینپتیکس به‌‌صورت معماری سیستم روی چیپ (SoC) است و کل فرآیند تایید هویت روی چیپ و به‌صورت مجزا روی یک تراشه انجام می‌شود. به همین دلیل به آن شناسایی در سنسور (Match-in-Sensor) گفته می‌شود؛ چون کلیه عملیات تشخیص و تایید هویت را در داخل سنسور انجام می‌دهد و با کل سیستم رایانه ارتباطی ندارد. در حالی‌ که سایر سنسورهای تشخیص هویت، از نوع شناسایی در گجت میزبان (Match-on-Host) هستند که امنیت کمتری نسبت به سنسورهای روی چیپ دارند. سنسورهای شناسایی در گجت میزبان، داده‌های اثر انگشت را به چیپ مربوط به میزبان ارسال کرده و نتیجه‌ی تایید یا رد هویت را مجددا به سنسور منتقل می‌کنند؛ بنابراین در مقابل تهدیدهای مختلف امنیت کمتری دارند.  

سینپتیکس معتقد است: 

فرآیند احراز هویت، به‌معنای واقعی کلمه باید خارج از شبکه‌ی سخت‌افزاری سیستم اصلی به انجام برسد. برای به حداقل رساندن تهدیدها و ارائه‌ی بهترین و ایمن‌ترین سیستم تایید هویت بیومتریک، لازم است تا فرآیند تشخیص و تایید هویت از مرحله‌ی گرفتن عکس از انگشت تا ثبت و مقایسه‌ی آن با الگوی موجود، به‌صورت مجزا و منفک از سیستم رایانه‌ای انجام شود، در این صورت می‌توانیم سیستم تشخیص هویت بیومتریک با امنیت بالایی را در اختیار داشته باشیم.

 دیو بوسیو، از بخش مدیریت برنامه‌ریزی امنیت، بخش سیستم عامل مایکروسافت گفت:

مدت‌ها است که سینپتیکس شریک قابل اعتماد مایکروسافت در توسعه و ارتقاء امنیت سیستم‌های تشخیص هویت بیومتریک است. ما سیستم رمزنگاری سینپتیکس شناسایی در سنسور را به‌عنوان یکی از ایمن‌ترین سیستم‌ها در صنعت به رسمیت می‌شناسیم و خوشحالیم که با همکاری سینپتیکس می‌توانیم در جهت توسعه‌ی نسل بعدی پلتفرم‌های امنیتی در راستای استراتژی‌های خود در سیستم‌عامل گام برداریم.

سینپتیکس اعلام کرده است که سنسور خانواده‌ی FS7600 ابتدای فصل سوم سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد. همچنین باید منتظر عرضه‌ی حسگر جدید برای لپ‌تاپ‌های تحت ویندوز در چرخه به‌روزرسانی بعدی باشیم. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات