اگر در خطر هک شدن باشید گوگل از شما محافظت می‌کند

اگر در خطر هک شدن باشید گوگل از شما محافظت می‌کند

گوگل در جدید‌ترین برنامه‌ی خود برای امن‌تر ساختن وب، قابلیت جدیدی معرفی کرده است؛ محافظت ویژه از افرادی که در خطر هک شدن هستند.

اگر جزو کاربران در معرض خطر هک شدن مانند روزنامه‌نگار‌ها هستید، گوگل برایتان برنامه‌های ویژه‌ای دارد. این شرکت برای این دسته از کاربران خود تدابیر امنیت اطلاعات ویژه‌ای در نظر گرفته است تا احتمال به سرقت رفتن اطلاعاتشان را به حداقل برساند.

این برنامه از کلید‌های امنیتی ویژه‌ای مانند دستگاه‌های یو‌اس‌بی یا وایرلس برای وارد شدن به اکانت‌ها استفاده خواهد کرد. گوگل ادعا می‌کند که کلید‌های امنیتی امن‌ترین و بهترین روش برای احراز هویت دومرحله‌ای هستند؛ زیرا هم از رمز‌گذاری عمومی و هم از امضای دیجیتال استفاده می‌کنند تا هویت کاربر را شناسایی کنند.

شاید برای برخی افراد حمل دائمی یک دستگاه کوچک سخت باشد، به همین دلیل گوگل می‌گوید اگر توان انجام این کار را دارید، از سرویس مورد نظر استفاده کنید. همچنین باید از اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کنید تا از این امکان بهره‌مند شوید. پس اگر اپلیکیشن‌های اپل یا شرکت‌های دیگر را به کار می‌برید، به درد‌تان نخواهد خورد.

کاربرانی که از این خدمات ویژه گوگل استفاده کنند، هنگام بازیابی کلمه‌‌ی عبور، مورد سؤال و جواب امنیتی بیشتری قرار خواهند‌ گرفت. این قابلیت هم‌چنین دسترسی برخی اپلیکیشن‌های دیگر به گوگل درایو و جی‌میل را محدود خواهد کرد.

گوگل سال گذشته و پس از یک سری هک اکانت افراد شناخته‌شده مانند رئیس کمپین تبلیغاتی کلینتون، تصمیم گرفت سیستم احراز هویت دومرحله‌ای خود را به‌روزرسانی کند.

گوگل همچنین به آپدیت و به‌روزرسانی اکانت‌های شرکت‌کننده در این برنامه، ادامه خواهد داد.

این طرح جدید برای همه‌ی کاربرانی که دارای یک اکانت عادی هستند، قابل دسترسی و ثبت نام است.

منبع the verge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید