فلای‌تودی معرفی می‌کند: انواع قطارهای رجا

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
قطار رجا
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
در این مطلب به شما می‌گوییم که چرا باید هنگام خرید بلیط قطار در فلای‌تودی، حتما بلیط قطار رجا را در نظر داشته باشید.
تبلیغات

سفر کردن با قطار از گذشته‌های بسیار دور مرسوم بوده است و تا به امروز نه‌تنها از علاقه‌مندان سفر با قطار کاسته نشده، بلکه افزایش هم داشته‌اند. قطار یکی از بهترین و امن‌ترین وسایل نقلیه برای سفرکردن است و خطوط ریلی بسیاری در داخل کشور سفر با قطار را جزء اولویت‌های افراد زیادی قرار می‌دهند. سفر با قطار حال ‌و هوای خاص خود را دارد که در جای دیگری نمی‌توانید آن را تجربه کنید. در این مطلب به شما می‌گوییم که چرا باید هنگام خرید بلیط قطار در فلای‌تودی، حتما بلیط قطار رجا را در نظر داشته باشید.

قطار رجا؛ نگین حمل ‌و نقل ریلی کشور

شرکت رجا در سال 1375 با هدف گسترش گردشگری در کشور تاسیس شد و امروزه انواع بسیاری از قطارها را با خدمات گوناگون به مشتریان ارائه می‌دهد. وجود سرویس بهداشتی مناسب و اینترنت پرسرعت قطارهای این شرکت ریلی را به گزینه‌ای محبوب در میان مشتریان تبدیل کرده است. البته تنها این موارد از دلایل محبوبیت قطارهای شرکت رجا نیستند.

هر نوع از قطارهای این شرکت خصوصیات خاص خود را دارند که ترکیب آن‌ها با قیمت‌های مناسب آن را به یکی از شرکت‌های پرطرفدار مبدل می‌کند. برای تهیه بلیط قطار رجا می‌توانید به‌صورت آنلاین و از طریق سایتی معتبر اقدام کنید. تهیه بلیط قطار کار راحتی خواهد بود و تنها لازم است از قبل اطلاعات مسافران اعم از نام، نام‌خانوادگی و شماره‌ملی را جمع‌آوری و از آن مهم‌تر برای نوع قطار و بلیط خود تصمیم‌گیری کنید.

قطارهای رجا چه انواعی دارند؟

یکی از دسته‌بندی‌های مهم قطارهای رجا به نوع آن‌ها از نظر کوپه‌ای یا اتوبوسی بودن بر می‌گردد:

  • قطارهای 4 تخته رجا

قطارهای 4 تخته شامل کوپه‌هایی چهار نفره در هر واگن می‌شوند. در این واگن‌ها برای هر فرد تخت تعبیه شده است تا برای استراحت از آن‌ها استفاده کنند. این قطارها گزینه بسیار مناسبی برای سفرهای گروهی هستند و به سه دسته کلاس ویژه، کلاس 1، کلاس 2 و کلاس 3 تقسیم می‌شوند. هر کدام از این قطارها ویژگی‌هایی دارند که روی قیمت آن‌ها موثر خواهد بود. پیش‌از سفر می‌توانید همه آن‌ها را با توجه به بودجه خود مورد بررسی قرار دهید. در این نوع قطارها بسیاری امکانات شامل دستگاه تهویه، سرویس بهداشتی، پریز برق، میز، سیستم صوتی و تصویری و ... موجود خواهد بود.

  • قطارهای 6 تخته رجا

برای قطارهای 6 تخته می‌توانید از میان سه گروه کلاس‌های یک، دو و سه انتخاب کنید. این قطارها هم دارای دو ردیف سه نفره صندلی‌های روبه‌رو هم هستند. واگن این قطارها شامل کوپه‌های 6 نفره می‌شوند که برای همه افراد تخت برای استراحت وجود خواهد داشت. قطارهای 6 نفره قیمت مناسب‌تری نسبت به قطارهای 4 نفره دارند و به همین دلیل سطح امکانات آن‌ها کمی پایین‌تر از قطارهای 4 تخته است، اما بااین‌حال هم از امکانات رفاهی در حد قابل قبولی برخوردار هستند. دستگاه تهویه، سرویس بهداشتی در هر واگن و پنجره‌های دوجداره از امکاناتی هستند که در قطارهای 6 نفره هم وجود دارند. این قطارها گزینه مناسبی برای سفرهای گروهی و اردویی خواهند بود.

  • قطارهای سالنی رجا

در هر واگن از قطارهای سالنی صندلی‌ها به‌صورت صندلی‌های اتوبوس پشت هم ردیف شده‌اند. این نوع قطارها جزو قطارهای اقتصادی هستند، البته این موضوع دلیلی مبنی‌بر عدم وجود امکانات مناسب نخواهد بود. قطارهای سالنی شامل کلاس‌های ویژه، یک، دو و سه می‌شوند و انتخاب بسیار مناسبی برای سفرهای گروهی با هزینه مقرون ‌به‌صرفه هستند.

داخل کوپه قطار رجا

مزایای قطارهای رجا چیست؟

در این بخش به شرح تعدادی از مزایای قطارهای رجا خواهیم پرداخت. برخی از مزایایی که با خرید بلیط قطار رجا از آن‌ها بهره‌مند خواهید شد عبارتند از:

  • این شرکت دارای بلیط‌های قطار حمل خودرو است. این نوع از بلیط‌ها مناسب برای افرادی هستند که قصد سفر با قطار را دارند و می‌خواهند خودروی شخصی خود را هم به همراه ببرند. با مراجعه به سایت خرید بلیط قطار می‌توانید این نوع بلیط را در میان سایر بلیط‌ها بیابید و با ارائه اطلاعات خواسته شده و مطالعه قوانین آن را خریداری کنید.

  • در دو طرف هر واگن از قطارهای رجا سرویس‌های بهداشتی وجود دارند. در هر واگن هم مهماندارها برای خدمت‌رسانی به مسافران حاضر هستند و می‌توانید از وجود اینترنت و پریز برق هم در طول مسیر بهره‌مند شوید.

  • قطارهای رجا انواع مختلفی دارند و برای سفر به هر نقطه‌ای که دارای مسیر ریلی است، می‌توانید از خدمات این شرکت حمل‌ونقل ریلی بهره‌مند شوید.

  • در انواع قطارهای این شرکت امکان خرید خوراکی و سفارش غذا هم وجود خواهد داشت.
قطار اتوبوسی رجا

فلای تودی؛ سایتی مطمئن برای تهیه بلیط قطار رجا

هنگامی که روی صندلی خود در واگن یا سالن قطار می‌نشینید و با شروع حرکت قطار به یاد قطاربازی‌های دوران کودکی خود می‌افتید، می‌توانید طول مسیر را با همان قطار کودکی روی ریل‌های گذشته در میان خاطرات قدیمی به پیش بروید. طول مسیری که در قطار می‌گذرانید زمان بسیار مناسبی برای استراحت جهت رفع خستگی آمادگی پیش‌از سفر و آغاز پرانرژی مسافرتتان خواهد بود.

گفت‌وگوی دوستانه با سایر افراد واگن یا دوستان و خانواده‌ای که در سفر همراه شما هستند، خواندن کتاب و گوش‌دادن به موسیقی در طی مسیر از دیگر فعالیت‌هایی است که می‌توانید در سفر با قطار به آن‌ها بپردازید. سفر با قطار تجربه‌ای منحصربه‌فرد خواهد بود که آغاز سفر شما را شیرین‌تر می‌کند. نگران شیوه تهیه بلیط هم نباشید؛ چرا که شما می‌توانید انواع بلیط قطار رجا را با مراجعه به سایت معتبر فلای تودی در کوتاه‌ترین زمان با قیمت‌هایی استثنایی خریداری کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات