۲ مشکل امنیتی بزرگ در آیفون؛ آپدیت iOS 17.4 را همین حالا نصب کنید

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
مطالعه 1 دقیقه
آیفون ۱۴ پرو زیر نور آفتاب
اپل با انتشار iOS 17.4 و iPadOS 17.4 دو آسیب‌پذیری امنیتی مهم را در این سیستم‌های عامل برطرف کرد.
تبلیغات

به دارندگان گوشی آیفون و تبلت اپل توصیه می‌شود هرچه زودتر دستگاه را به iOS 17.4 و iPadOS 17.4 به‌روزرسانی کنند؛ زیرا آپدیت‌های مذکور دو آسیب‌پذیری امنیتی را برطرف می‌کنند. امکان دارد این آسیب‌پذیری‌ها برای دسترسی به دستگاه‌ کاربران مورد سوءاستفاده قرار بگیرند.

سند پشتیبانی اپل درمورد جزئیات به‌روزرسانی iOS 17.4 و iPadOS 17.4 توضیح می‌دهد. آسیب‌پذیری‌های RTKit و کرنل که مهاجمان و هکرها می‌توانند از آن‌ها سوءاستفاده کنند، در این نسخه از سیستم‌های عامل اپل رفع شده‌اند.

آسیب‌پذیری‌های موجود در نسخه‌های قبل از iOS 17.4 و iPadOS 17.4 امکان دور زدن لایه‌های حفاظتی کرنل را دردسترس هکرها قرار می‌دهند و درنتیجه قابلیت خواندن و نوشتن داده‌ها روی کرنل در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. اپل با اطلاع از آسیب‌پذیری‌های مورد اشاره، آن‌ها را در به‌روزرسانی جدید رفع کرده است.

iOS 17.4 و iPadOS 17.4 همچنین آسیب‌پذیری Accessibility و مشکل مرور وب در حالت خصوصی سافاری را برطرف می‌کنند؛ باگی که به تب‌های قفل‌شده اجازه می‌داد هنگام تغییر گروه‌ تب‌ها، به‌طور خلاصه قابل مشاهده باشند.

آپدیت iOS 17.4 و iPadOS 17.4 از همین حالا دردسترس کاربران است و برای نصب آن باید به مسیر Settings > General > Software Update بروید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات