سیستم‌عامل macOS 14.2 اپل با ویجت‌های جدید در دسترس قرار گرفت

سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳
مطالعه 2 دقیقه
نمایی از اسکرین‌سیور macOS Sonoma در مک‌بوک پرو M1 Max
اپل به‌روزرسانی مک‌اواس سونوما ۱۴٫۲ را منتشر کرد. این نسخه ویژگی‌های تازه‌ای در برخی از اپلکیکیشن‌ها فراهم کرده است.
تبلیغات

اپل سیستم‌عامل macOS Sonoma 14.2، دومین به‌روزرسانی اصلی برای سیستم‌عامل macOS Sonoma را که در اواخر سپتامبر (اوایل مهر) معرفی شد، ۶ هفته پس از انتشار macOS Sonoma 14.1 منتشر کرد.

به‌روزرسانی مک‌او‌اس سونوما ۱۴٫۲ به‌صورت رایگان از بخش Software Update در تنظیمات سیستم روی تمامی مک‌های واجد شرایط قابل دانلود است. اپل همچنین macOS 13.6.3 و macOS 12.7.2 را برای کسانی که نسخه‌های قدیمی‌تر macOS را اجرا می‌کنند، منتشر کرده است.

طبق بیانیه‌ی اپل، سیستم‌عامل جدید مک‌او‌اس سونوما ۱۴٫۲ ویژگی‌های بهبود‌یافته‌‌ای برای فایل‌های PDF، پیام‌رسانی، آب‌وهوا و ساعت، همراه با ویژگی‌های دیگر و رفع باگ‌ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای مک بوک، آی مک و مک مینی فراهم کرده است.

ویژگی Enhanced AutoFill برای فایل‌های PDF، به‌طور خودکار فیلدهای متداولی مانند نام و آدرس را شناسایی و امکان پر کردن خودکار آن‌ها را فراهم می‌کند.

در اپلیکیشن Messages، استیکرها می‌توانند به‌طور مستقیم به حباب‌های گفت‌وگو با ویژگی پاسخ سریع اضافه شوند و نشانگر جدیدی که در گوشه‌ی راست بالا قرار می‌گیرد، به اولین پیام خوانده‌نشده در یک گفت‌وگو پرش می‌کند.

اپلیکیشن آب‌وهوا (Weather) می‌تواند مقدار بارش باران و برف را برای ۱۰ روز آینده پیش‌بینی کند. ابزارک‌های جدید به کاربر امکان می‌دهند از میزان بارندگی در ساعت مشخص، الگوی وزش باد در ۲۴ ساعت آینده، زمان طلوع و غروب خورشید و کیفیت هوا اطلاع پیدا کند.

با استفاده از تایمرهای چندگانه در نرم‌افزار ساعت، امکان تنظیم چند تایمر به‌صورت همزمان با نام‌های متفاوت وجود دارد و کاربر می‌تواند تنظیمات پیش‌فرضی را برای تایمر تعیین و هربار آن‌ها را اجرا کند. گزینه‌ی Recents نیز آخرین تایمرهایی را که اجرا شده است، نمایش می‌دهد.

در به‌روزرسانی مک‌او‌اس سونوما ۱۴٫۲، ویژگی‌های جدیدی به بخش Apple Music افزوده شده‌اند، از جمله ساخت فهرست پخش آهنگ‌های مورد علاقه و غیرفعال کردن تاریخچه‌ی موسیقی‌های پلی شده تا در پیشنهادها تأثیر نگذارند. قابلیت تشخیص موسیقی شازم به کاربر امکان می‌دهد تا آهنگ‌هایی را که آنلاین یا در اطراف او پخش می‌شوند، شناسایی کند.

برخی از ویژگی‌ها ممکن است برای تمام مناطق یا روی تمام دستگاه‌های اپل در دسترس نباشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات