اپل به‌روزرسانی iOS 12.5 را برای گوشی‌های آیفون قدیمی منتشر کرد

اپل به‌روزرسانی iOS 12.5 را برای گوشی‌های آیفون قدیمی منتشر کرد

اپل به‌روزرسانی iOS 12.5 را با قابلیت اعلان قرار گرفتن در معرض بیماری کرونا و آخرین وصله‌های امنیتی، برای آیفون‌های قدیمی منتشر کرد.

اپل روز گذشته به‌روزرسانی iOS 14 را با انبوهی از بهبودها منتشر کرد؛ اما نکته‌ی جالب این است که در کنار به‌روزرسانی یادشده، غول فناوری کوپرتینو iOS 12.5 را برای دستگاه‌های قدیمی مجهز به سیستم‌عامل iOS 12 منتشر کرده است تا کاربران علاوه بر دستیابی به آخرین به‌روزرسانی امنیتی، از قابلیت جدیدی برای ردیابی بیماری کرونا بهره‌مند شوند.

به‌روزرسانی iOS 12.5 که در کنار iOS 14.3 منتشر شده است، سیستم اعلان قرار گرفتن در معرض بیماری (Exposure Notification) را برای مدل‌هایی از جمله آیفون ۶ و ۶ پلاس، آیفون ۵ اس و آیپاد نسل ۶ به ارمغان می‌آورد و همان‌طور که گفته شد، با ارائه‌ی آخرین قابلیت‌های امنیتی، مشکلات به‌روزرسانی قبلی را اصلاح می‌کند.

اپل آخرین بار iOS 12 را با انتشار نسخه‌ی iOS 12.4.9 در ماه نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۱۳۹۹) به‌روز کرد و با به‌روزرسانی جدید قصد دارد دستگاه‌های قدیمی را به شبکه‌ی اخطار قرار گرفتن در معرض بیماری منطقه اضافه کند و فعالیت‌های خود را در این زمینه گسترش دهد.

سیستم اعلان قرار گرفتن در معرض بیماری (Exposure Notification) در فروردین‌ماه سال جاری با همکاری غیر منتظره‌ی اپل و گوگل رونمایی شد. در صورت تماس کاربر با افرادی که آزمایش ویروس کرونای (COVID-19) آن‌ها مثبت باشد، این قابلیت هشدارهایی برای کاربر ارسال می‌کند. این ویژگی به شناسه‌های بلوتوث ناشناس و کوتاه‌برد متکی است و هیچ داده‌ای از مکان یا اطلاعات قابل شناسایی شخصی را جمع‌آوری نمی‌کند. سیستم یادشده کاملا انتخابی است و باید به وسیله‌ی کاربر فعال شود. یک مقام بهداشت محلی باید از این سیستم پشتیبانی کند؛ بنابراین کاربران باید بررسی کنند که آیا ایالت، شهر یا منطقه آن‌ها توانایی ارائه‌ی هشدار قرار گرفتن در معرض بیماری دارد یا خیر.

برای دریافت به‌روزرسانی iOS 12.5 می‌توانید به تنظیمات دستگاه مراجعه کنید و در بخش جنرال (General) سربرگ آپدیت نرم‌افزار (Software Update)، به‌روزرسانی یادشده را به‌رایگان دریافت کنید.

برای اطلاع از آخرین تغییرات به‌روزرسانی iOS 14.3 می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

منبع Appleinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید