ویوسونیک، مانیتور 31.5 اینچ VP3280 را با رزولوشن 4K به نمایش در آورد [Computex 2012]

ویوسونیک، مانیتور 31.5 اینچ VP3280 را با رزولوشن 4K به نمایش در آورد [Computex 2012]

بسیاری معتقد بودند از آنجایی که هنوز محتوای 4K بسیار کم است و ویدئو با این رزولوشن هنوز به ندرت یافت می‌شود، نمایشگرهای 4K یا 8K به این زودی‌ها عرضه نخواهند شد. اما ویوسونیک یک مانیتور ۳۱.۵ اینچ 4K را در Computex به نمایش در آورده که دارای تراکم پیکسل 150ppi (پیکسل در اینچ) است. تراکم بالای پیکسل‌ها باعث شده تا تصاویر فوق‌العاده زنده و جذاب نمایش داده شوند.

VP3280 یک مانیتور LED با تراکم پیکسل 150ppi است، یعنی صفحه‌نمایش ۳۱.۵ اینچی این مانیتور حاوی ۸.۸ میلیون پیکسل است. این حجم پیکسل باعث نمایش تصاویر به‌صورت جذاب و زنده می‌شود. VP3280 قادر به نمایش ۱۰ بیتی ۱.۰۷ میلیارد رنگ است. رزولوشن این نمایشگر نیز ۳،۸۴۰ در ۲٫۱۶۰ پیکسل است.

ویوسونیک برای نمایش تصاویر 4K، این مانیتور را به یک کامپیوتر مجهز به پردازنده Core i5 اینتل متصل کرده است. برای نمایش تصاویر، همین پردازنده کافی است اما اگر بخواهید ویدئو با رزولوشن 4K پخش کنید حتمی به یک پردازنده قوی‌تر Core i7 نیاز خواهید داشت. نمونه نمایشی VP3280 از طریق دو کابل DVI به کامپیوتر متصل شده بود اما نسخه نهایی از طریق دو پورت DisplayPort تصویر را دریافت خواهد کرد.

ویوسونیک بازار هدف این نمایشگر را استودیوهای عکاسی و فیلم‌برداری و حرفه‌های مرتبط با طراحی می‌داند. قیمت مانیتور جدید ویوسونیک اعلام نشده است. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده