آتش‌بازی اپل در بازار چین؛ آیفون ۱۵ پرو مکس پرفروش‌ترین گوشی شد

دوشنبه ۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
آیفون ۱۵ پرو مکس اپل نمای پشت آتش
آیفون ۱۵ پرو مکس با تصاحب ۵ درصد از بازار چین، به‌عنوان پرفروش‌ترین مدل معرفی شد و بالاتر از گوشی‌های هواوی قرار گرفت.
تبلیغات

بازگشت هواوی موردتوجه بسیاری از گوشی‌سازان رقیب قرار گرفته است. گوشی پرچمدار سری میت ۶۰ و پردازنده‌ی کرین 9000S هواوی، طوفانی را در بازار چین ایجاد کردند و محبوبیت زیادی به دست آوردند؛ تا جایی که این شرکت، موفق شد رشد ۹۰ درصدی را در ماه اکتبر (مهر و آبان) ثبت کند.

با این حال، احیای هواوی ممکن است طبق انتظارات، سریع نباشد؛ زیرا طبق آخرین داده‌ها، اپل سه مدل آیفون را در بین پنج مدل برتر چین در اختیار دارد.

با توجه به اطلاعات کانترپوینت ریسرچ، آیفون ۱۵ پرو مکس، ۵ درصد از بازار چین را در اختیار دارد و پرفروش‌ترین مدل در منطقه است و مدل پرچمدار گوشی هواوی با ۴ درصد سهم بازار، در جایگاه دوم قرار گرفت.

آیفون ۱۵ پرو نیز همان میزان سهم میت ۶۰ پرو را به خود اختصاص داد و در جایگاه سوم قرار گرفت. این نشان می‌دهد که آخرین مدل‌های «پرو» گوشی اپل همچنان به فروش خود ادامه می‌دهند.

آیفون ۱۵ پرو مکس به لطف دوربین اختصاصی چهارمنشوری با زوم اپتیکال ۵ برابری، قاب تیتانیومی و فضای ذخیره‌سازی ارتقایافته، توجه مشتریان را به خود جلب کرده است.

میت ۶۰ پرو رقابتی باورنکردنی را با شرکتی که سالانه میلیون‌ها آیفون عرضه می‌کند، انجام داد و در مقابل آیفون ۱۵ پرو مکس قرار گرفت و در نهایت فروش خوبی داشت.

پرفروش‌ترین مدل‌های گوشی هوشمند در بازار چین

آیفون ۱۵ پلاس با وجود این‌که همچون مدل پرو مکس دستگاهی بزرگ‌جثه با باتری پرظرفیت است، در این لیست قرار نگرفت.

جایگاه پنجم متعلق به آیفون ۱۵ است که پس از آنر ایکس ۵۰، مدل زیربرند سابق هوآوی، قرار دارد. ترندفورس پیش از این اشاره کرده بود که یکی از چالش‌هایی که اپل در سال ۲۰۲۴ با آن روبرو خواهد شد، بازگشت یک رقیب چینی است؛ اما با نگاهی به این رتبه‌بندی، هواوی راه درازی در پیش دارد تا بتواند تهدیدی واقعی برای رقبای خود باشد.

اپل قبلاً در جریان سود خود در سه ماه چهارم ۲۰۲۳، به سهامداران خود اطمینان داده بود که تقاضا در چین همچنان بالا است.

در نهایت با توجه به هدف‌گذاری هواوی برای تولید ۱۰۰ میلیون دستگاه و همچنین عرضه‌ی سری پرچمدار P70 در سال آینده، این شرکت شتاب کافی را دارد تا مشکلاتی را برای رقیب خود و رونمایی از سری آیفون ۱۶ اپل ایجاد کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات