اولین جزئیات از باتری آیفون ۱۶ پرو فاش شد؛ شارژدهی بهتر می‌شود؟

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۰
مطالعه 3 دقیقه
عکاسی با آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس
باتری آیفون ۱۶ پرو علاوه‌بر ظرفیت بیشتر، قاب فلزی مات دارد. افشاگری در ایکس تصاویر این باتری را فاش کرده است.
تبلیغات

افشاگری خوش‌سابقه با نام کاربری Kosutami، تصاویری از برخی قطعات گوشی آیفون ۱۶ را در ایکس به‌اشتراک گذاشته است و اولین عکس‌های فاش‌شده از باتری این گوشی هستند.

گفته می‌شود که این باتری برای نمونه‌‌ی اولیه‌ای از آیفون ۱۶ پرو طراحی شده است و ظرفیتش به ۳٬۳۵۵ میلی‌آمپرساعت می‌رسد. ‌آیفون ۱۵ پرو باتری ۳٬۲۷۴ میلی‌آمپرساعتی دارد؛ درنتیجه، باتری آیفون ۱۶ پرو احتمالاً ۲٫۵ درصد بزرگ‌تر از نسل قبلی‌اش خواهد بود. باتری جدید نیز کانکتور بازطراحی‌شده دارد.

مهم‌ترین تغییر باتری جدید تعویض محفظه‌ی فویلی سیاه‌رنگ است که تاکنون در هریک از آیفون‌های استفاده‌شده، پوسته‌‌ی فلزی مات دارد. این تغییر باعث بهبود انتقال حرارت باتری می‌شود، بدون آنکه تأثیر مهمی در وزن آن ایجاد کند.

ساعت هوشمند اپل قبلاً باتری‌هایی با محفظه‌ی فویلی سیاه‌رنگ داشت؛ اما از اپل واچ سری ۷ با ابعاد ۴۰ میلی‌متر، این باتری‌ها هم شروع به استفاده از پوسته‌های فلزی برای بهبود حرارتی کردند.

تصاویر اولیه‌ی فاش‌شده شایعاتی را تأیید می‌کنند که پیش‌از‌این درباره‌ی تصمیم اپل برای بهبود سیستم انتقال حرارت آیفون ۱۶ مطرح شده بود.

علاوه‌بر باتری‌هایی با پوسته‌ی فلزی در آیفون ۱۶ پرو، تمامی اعضای سری آیفون ۱۶ حرارت‌گیر گرافن برای کاهش بیشتر دما دارند. گرافن هدایت حرارتی بسیار بیشتری از مس دارد که در‌حال‌حاضر به‌عنوان هیت‌سینک آیفون استفاده می‌شود. اپل مدتی است که به گرافن برای مدیریت حرارت علاقه‌مند شده و پتنت‌های مرتبط با حرارت‌گیرهای گرافنی را ثبت کرده است.

به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها این اقدام را با هدف پاسخ به مشکل گرم‌شدن زیاد آیفون ۱۵ پرو انجام داده‌اند. البته اپل موفق شد این مسئله را از‌طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری iOS حل کند.

انتظار می‌رود استفاده از پوسته‌ی فلزی و حرارت‌گیر گرافنی، بر قیمت گوشی آیفون ۱۶ اثر بگذارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات