شیشه پشتی آیفون ۱۵ پرو مکس در برابر خم‌ شدن مقاومت زیادی ندارد [تماشا کنید]

یک‌شنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس با شیشه پشتی شکسته
آزمون دوام آیفون ۱۵ پرو مکس، میزان مقاومت قاب پشتی و صفحه‌نمایش این گوشی را به نمایش می‌گذارد.
تبلیغات

فریم گوشی‌ آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس از تیتانیوم درجه ۵ ساخته شده‌ است. ویدیویی که از آزمون سقوط منتشر شد، نگرانی‌هایی را در مورد دوام این طراحی جدید و به‌ویژه لبه‌های منحنی آن به‌وجود آورد.

اکنون کانال یوتیوب JerryRigEverything ویدیوی آزمون دوام گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس اپل را منتشر کرده است.

در طول تست مقاومت، می‌توانیم ببینیم که قاب تیتانیومی در آزمون‌های خراش، حرارت و سمباده به‌شدت آسیب دید.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، تیتانیوم با حرکت تیغ دچار خراش شد. در صورتی که شیشه‌ی پشتی مقاومت بسیار بالاتری داشت. صفحه‌نمایش و دوربین‌ها تست خراش را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

زمان آن رسیده تا ببینیم ساختار هیبریدی آلومینیوم-تیتانیوم چقدر باعث افزایش استحکام آیفون ۱۵ پرو مکس شده‌ است. در ادامه‌ی ویدیو، شخص شروع به فشار دادن دستگاه می‌کند. در عرض چند ثانیه صدایی شنیده می‌شود و شیشه‌ی پشتی به‌طور کامل می‌شکند.

نمی‌توانستم این مورد را پیش‌بینی کنم!

او می‌گوید: «نمی‌توانستم این مورد را پیش‌بینی کنم. ۱۱ سال است که آزمون دوام گوشی‌های هوشمند را انجام داده‌ام و اکثر گوشی‌ها به‌ویژه آیفون‌ها تقریباً هرگز نمی‌شکستند. اما در مورد آیفون ۱۵ پرو مکس خیلی زود این اتفاق افتاد.»

البته صفحه‌نمایش و قاب دستگاه از آزمون نجات پیدا می‌کنند و سالم باقی می‌مانند و فقط شیشه‌ پنل پشتی در برابر فشار تسلیم می‌شود.

JerryRigEverything احتمال می‌دهد که این اتفاق ممکن است به‌دلیل داشتن تیتانیوم با پنج برابر استحکام کششی نسبت‌ به آلومینیوم باشد که باعث می‌شود شیشه‌ی پشتی نتواند فشار و انعطاف را هم تحمل کند. از طرف دیگر، اپل امسال قیمت تعویض شیشه‌ پشتی را به‌طرز چشمگیری ارزان‌تر کرده و از ۵۰۰ دلار به ۲۰۰ دلار کاهش داده؛ هرچند در مقایسه با قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس هزینه‌ی قابل‌توجهی است.

ویدیوی زیر نگاهی به‌ طراحی جدید اپل در آیفون ۱۵ پرو مکس ارائه می‌دهد و همچنین اطلاعات جالبی در مورد تیتانیوم دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات