اپل با پرداخت خسارت ۱۱۳ میلیون دلاری برای «باتری گیت» موافقت کرد

اپل با پرداخت خسارت ۱۱۳ میلیون دلاری برای «باتری گیت» موافقت کرد

اپل به‎‌نوعی به اتهام عرضه آپدیت که منجر به کند شدن گوشی‌های آیفون قدیمی می‌شود، اعتراف کرد و حاضر شد ۱۱۳ میلیون دلار خسارت بدهد.

اگر از جمله کاربران آیفون باشید، قطعا این حرف را شنیده‌اید که اپل با عرضه آپدیت جدید برای آیفون‌های قدیمی، این گوشی‌ها را کند می‌کند تا کاربران مجبور شوند آیفون جدید بخرند. برای سال‌ها این حرف‌وحدیث تنها یک شایعه محسوب می‌شد و بیشتر به یک تئوری توطئه شبیه بود که از آن با عنوان «باتری گیت» یاد می‌شد؛ اما اپل بالاخره این شایعه را تأیید کرد. درواقع اپل اعلام کرد که با عرضه آپدیت‌ برای گوشی‌های آیفون قدیمی، سعی می‌کند از باتری محافظت کند و به همین دلیل سرعت گوشی را کاهش می‌دهد.

حالا در گزارش واشنگتن‌پست به این موضوع اشاره شده است که اپل قبول کرده ۱۱۳ میلیون دلار خسارت پرداخت کند. وقتی مشخص شد اپل با عرضه آپدیت‌ جدید گوشی‌های آیفون را کند می‌کند، این شرکت اعلام کرد این اقدام برای محافظت از کاربران است؛ چرا که باتری گوشی ممکن است خراب شود و مشکلات مختلفی ایجاد کند. بااین‌حال اپل بعدا این امکان را دراختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند این گزینه را روی گوشی غیرفعال کنند. همچنین اپل برنامه‌ای برای تعویض باتری معرفی کرده است تا کاربران بتوانند باتری خراب آیفون ‌خود را با قیمت مناسب تعویض کنند.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع ubergizmo
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده