کاربران از جداشدن شیشه پشتی پیکسل 4 ایکس ال در پی بادکردن باتری خبر می‌دهند

دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
تعدادی از دارندگان پیکسل ۴ ایکس‌ال گفته‌اند در پی بادکردن بیش‌از‌حد باتری، شیشه‌ی پنل پشتی از دستگاه جدا شده؛ البته گوگل فعلا در این زمینه سکوت کرده است.

پیکسل ۴ ایکس‌ال یکی از گوشی‌های اندرویدی باکیفیت حال حاضر بازار محسوب می‌شود و علاقه‌مندان خاصِ خود را دارد؛ اما گوشیِ بی‌نقصی نیست. به‌تازگی، مشکلی جدید نیز به فهرست مشکلات گوشی پیکسل ۴ ایکس‌ال افزوده شده که انتقادات زیادی در پی داشته است. این مشکلات که در ردیت و انجمن‌های آنلاین گوگل جزئیاتشان منتشر شده‌ است، بسیار جدی به‌نظر می‌رسند.

چندین نفر از دارندگان پیکسل ۴ ایکس ال گوگل (Google Pixel 4 XL) با حضور در شبکه‌های اجتماعی مدعی شده‌اند شیشه‌ی پنل پشتی این گوشی مشکلات جدی دارد. برخی کاربران گفته‌اند شیشه‌ی پشتی پیکسل ۴ ایکس‌ال از بدنه جدا شده است و برخی دیگر به مقاومت کم آن اشاره کرده‌اند. این خبر را نخست رسانه‌ی Android Authority پوشش داده است؛ ولی رسانه‌ی 9to5Google هم به آن پرداخت. 9to5Google در گزارشی جداگانه، تصویر گوشی پیکسل ۴ ایکس‌ال را منتشر کرده که با این مشکلات مواجه شده است.

شیشه‌ی پشتی معمولا از گوشه‌ی موبایل شروع به جداشدن می‌کند. درواقع، چسبی که گوگل در گوشی استفاده کرده، در آن بخش قدرت خود را از دست می‌دهد و دیگر امکان بازگرداندن بخش جداشده از پنل پشتی به درون گوشی وجود ندارد. یکی از کاربران پیکسل ۴ ایکس‌ال که نگرانی خود را بابت این مشکل اعلام کرده، در ردیت می‌نویسد: «به‌نظر می‌رسد چسب به‌کاررفته در گوشی کم‌کم ضعیف می‌شود و قسمت‌های مختلف به‌آرامی در حال جداشدن هستند.» فردی دیگر در ردیت می‌گوید: «به‌دلیل مشکل جداشدن پنل پشتی، در ۱۰ ماه اخیر چهار بار گوشی پیکسل ۴ ایکس‌ال خود را عوض کرده که اتفاق بسیار عجیب است.» انتشار نخستین گزارش‌ها درباره‌ی مشکل پنل پشتی پیکسل ۴ ایکس‌ال به ماه‌ها پیش برمی‌گردد.

یکی از کاربران ردیت که خودش را مدیرکل شرکت uBreakiFix معرفی می‌کند، می‌گوید مشکل جداشدن پنل پشتی پیکسل ۴ ایکس‌ال در اصل به بادکردن باتری آن مربوط است. شرکت uBreakiFix یکی از شرکت‌های تأییدشده‌ی گوگل برای تعمیرات به‌حساب می‌آید. در توضیحات او می‌خوانیم:

روی‌هم‌رفته، مدیرکل uBreakiFix مشکل اصلی را کانکتورهای معیوب پیکسل ۴ ایکس‌ال برمی‌شمرد. در نظر داشته باشید این فرد سخن‌گوی رسمی uBreakiFix شناخته نمی‌شود و گفته‌هایش فعلا در حد حدس‌و‌گمان است؛ ازاین‌رو، دقیقا منشأ مشکل گوشی گوگل را نمی‌دانیم. 

باتری‌های بادکرده برای گوشی‌های هوشمند بسیار خطرناک هستند. اگر این باتری‌ها برای مدت‌ طولانی به برق متصل بمانند و مشکلشان رفع نشود، ممکن است آتش بگیرند و منفجر شوند. اگر مشکل بادکردن باتری پیکسل ۴ ایکس‌ال به نقص طراحی گوشی مربوط باشد، احتمالا اخبار خوبی برای گوگل در راه نیستند. 

برخی از کاربران گفته‌اند پس از گزارش مشکل، گوگل گوشی را برای آن‌ها تعویض کرده است. البته این اتفاق برای همه رخ نداده و هنوزهم کسانی پیدا می‌شوند که گوشی‌شان مشکل ندارد. متخصصان محصول در انجمن‌های پشتیبانی گوگل می‌گویند کاربران بهتر است زودتر با تیم پشتیبانی پیکسل تماس بگیرند. ناگفته نماند گوگل تاکنون رسما به این مشکل واکنش نشان نداده است. به‌علاوه، تاکنون ترجیح داده است به درخواست خبرنگاران برای ارائه‌ی توضیح در این رابطه پاسخ ندهد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی مشکل پیکسل ۴ ایکس‌ال چیست؟

مطالب مشابه

نظرات