آیفون 2020 بدون بریدگی بالای نمایشگر معرفی می‌شود

آیفون 2020 بدون بریدگی بالای نمایشگر معرفی می‌شود

چی‌کو، تحلیلگر معروف اپل، معتقد است حداقل یکی از گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۲۰ فاقد بریدگی بالای نمایشگر یا ناچ خواهد بود.  

براساس آخرین گزارش‌ تحلیلگر معروف اپل، مینگ چی‌کو، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰، اپل حداقل یک گوشی آیفون را با دوربین سلفی کوچک‌تر به بازار عرضه کند. با توجه به کوچک‌ترشدن دوربین سلفی، درنتیجه معرفی دستگاهی با نسبت نمایشگر به حاشیه‌ی کوچک‌تر و در اصل گوشی هوشمندی با بریدگی بالای نمایشگر بسیار کوچک‌تر در مقایسه با مدل‌های فعلی را شاهد خواهیم بود. 

آیفون 10 اس مکس / iPhone XS Max

علاوه‌بر گزارش مینگ چی‌کو، چایناتایمز (China Times) به‌نقل از تحلیلگر Credit Suisse اعلام کرد احتمالا کوپرتینویی‌ها در سال ۲۰۲۰، حداقل یکی از گوشی‌های آیفون را بدون بریدگی بالای نمایشگر به بازار عرضه خواهند کرد. همچنین، در این گزارش اعلام شده است تمامی گوشی‌های آیفون ۲۰۲۱ اپل، فاقد بریدگی بالای نمایشگر خواهند بود. 

این تحلیلگر ادعا می‌کند گوشی‌ آیفون ۲۰۲۰ با دوربین سلفی زیرنمایشگر مانند فناوری نمایش داده‌شده در نمونه‌ی اولیه‌ی گوشی‌های هوشمند اوپو و شیائومی معرفی خواهد شد. درنتیجه، آیفون ۲۰۲۰ با دوربین سلفی زیرنمایشگر، فاقد بریدگی بالای صفحه‌نمایش یا ناچ خواهد بود.

همچنین، به‌ نظر می‌رسد آیفون‌های جدید اپل از نمایشگر تمام‌صفحه و حسگر اثرانگشت آکوستیکی به‌جای حسگر اثرانگشت معمولی بهره خواهند برد. در نظر داشته باشید گزارش‌های منتشرشده اطلاعاتی درباره‌ی گوشی‌های آیفونی نمی‌دهد که قرار است سال جاری معرفی شوند. درنتیجه، احتمالا گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ اپل با بریدگی بالای نمایشگر و طراحی مشابه آیفون XS و آیفون XS MAX و آیفون XR به بازار عرضه خواهند شد.

پیش‌تر شایعه‌هایی درباره‌ی عرضه‌ی گوشی آیفون با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر منتشر شده بود و به‌ نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها مدت‌ها است روی دستگاهی فاقد بریدگی بالای نمایشگر کار می‌کنند. البته، باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که حسگر فناوری تشخیص چهره‌ی Face ID در گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۰، آیفون XS، آیفون XS MAX و آیفون XR در قسمت بریدگی بالای نمایشگر قرار دارد و اگر اپل آیفون ۲۰۲۰ را با دوربین سلفی زیر نمایشگر معرفی کند، باید ببینیم چه تصمیمی برای حسگر Face ID خواهد گرفت.

اگر گزارش‌های منتشرشده درباره‌ی بریدگی بالای نمایشگر آیفون ۲۰۲۰ صحت داشته باشد، انتظار می‌رود کوپرتینویی‌ها به‌مرور تصمیم جدیدی برای شناسه‌ی Face ID بگیرند و حتی این احتمال وجود دارد که به‌جای Face ID، دستگاه‌های بعدی خود را با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر به بازار عرضه کنند. نکته‌ی مهم دیگر این است که فناوری دوربین‌ سلفی زیر نمایشگر هنوز در دوران اولیه‌ی توسعه‌ی خود قرار دارد و حتی اوپو نیز در زمان نمایش این فناوری، به‌صورت نرم به این موضوع اشاره کرد. باید ببینیم آیا کوپرتینویی‌ها می‌توانند بر مسائل مربوط به توسعه‌ی این فناوری غلبه کنند و واقعا سال آینده دستگاه‌هایی با مشخصات این‌چنین را شاهد خواهیم بود یا خیر.

منبع mashable
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده