سامسونگ در حال توسعه اتصال بی‌سیم دکس روی گوشی‌های خود است

سامسونگ در حال توسعه اتصال بی‌سیم دکس روی گوشی‌های خود است

سامسونگ با استفاده از قابلیت دکس کاربران را قادر کرده تا گوشی هوشمند خود را بدون هیچ سخت‌افزار اضافه‌ای به یک کامپیوتر شخصی تبدیل کنند.

شاید قابلیت دکس در زمان انتشار چندان جدی گرفته نشد، اما این فناوری بهتر از آنکه تصور می‌شد عمل می‌کند و نیازهای اولیه‌ی کاربران را به یک کامپیوتر شخصی، برآورده می‌سازد. سامسونگ تصمیم گرفته است تا این فناوری را یک قدم ارتقا دهد و هم‌اکنون در حال توسعه‌ی اتصال بی‌سیم دکس و حذف همه‌ی سخت‌افزارهای اضافه است.

اگر به‌خاطر داشته باشید، دکس در ابتدا یک پایه‌ی نگهدارنده بود که گوشی Samsung بر روی آن قرار می‌گرفت. نسل بعدی این قابلیت از پایه، به یک پد (pad)، تبدیل شد که با استفاده از آن می‌توانستیم از صفحه‌ی گوشی به‌عنوان صفحه‌کلید یا تاچ‌پد استفاده کنیم. با عرضه‌ی گلکسی نوت 9 و تبلت اس ۴ این قابلیت بسیار راحت‌تر از گذشته در دسترس قرار گرفت و تنها به اتصال یک کابل از گوشی به صفحه نمایش مستقل نیاز داشت.

داک دکس 2

طبق اطلاعات به‌دست‌آمده، به‌نظر می‌رسد که سامسونگ می‌خواهد پا را از این هم فراتر بگذارد و قابلیت DeX را در گوشی‌ها و تبلت‌های آینده‌ی خود، از طریق اتصال بی‌سیم در دسترس کاربران قرار دهد؛ به این صورت که تنها با داشتن یک گوشی سامسونگ و صفحه‌نمایشی مستقل، بتوانیم بدون اتصال پایه، کابل یا سخت‌افزار دیگری، صفحه نمایش خود را به یک کامپیوتر شخصی تبدیل کنیم.

در حال حاضر تاریخی برای انتشار این قابلیت اعلام نشده است؛ بنابراین، احتمال دارد که توسعه اتصال بی‌سیم دکس فاصله‌ی نسبتا زیادی تا نهایی شدن داشته باشد؛ در هر صورت، خوشحال هستیم که سامسونگ به بازخوردهای مخاطبانش گوش می‌دهد و تصمیم دارد تا روی به‌روزرسانی‌ها و قابلیت‌های کاربردی تمرکز کند. تبدیل کردن گوشی هوشمند به یک کامپیوتر شخصی، موردی بود که مدت‌ها آرزویش را داشتیم و ظاهرا غول کره‌ای در تلاش است تا سرانجام این آرزو را به واقعیت تبدیل کند.

منبع
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده