اپل فروش آیفون SE، آیفون 6 اس و 10 را متوقف می‌کند

اپل فروش آیفون SE، آیفون 6 اس و 10 را متوقف می‌کند

اپل امشب با معرفی آیفون ۲۰۱۸، فروش مدل‌های قدیمی آیفون از جمله آیفون مقرون‌به‌صرفه‌ی SE، آیفون ۶ اس و آیفون ۱۰ را متوقف می‌کند.

با عرضه‌ی آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ آر، اپل فروش آیفون SE و آيفون ۶ اس را متوقف می‌کند و هر دو محصول دیگر برای خرید مستقیم در دسترس نیستند. آیفون ۱۰ نیز از طریق اپل قابل خرید نخواهد بود و آیفون ۱۰ اس جایگزین آن خواهد شد. به‌گفته‌ی اپل، مدل‌های یادشده کماکان از طریق فروشندگان مجاز در دسترس خواهند بود؛ اما این شرکت تداوم تولید طولانی‌مدت آن‌ها را تضمین نمی‌کند.

آیفون 10

به‌منظور جبران توقف فروش آیفون SE، اپل قیمت مدل‌های قدیمی‌تر آیفون را کاهش می‌دهد. آیفون SE هم‌اکنون ۳۴۹ دلار قیمت دارد و قیمت آیفون ۷ از ۴۹۹ دلار آغاز می‌شود و هرچند قیمت آن به ارزانی SE نیست؛ اما به آن نزدیک‌تر شده است. اپل به‌صورت طبیعی می‌خواهد جدیدترین گوشی‌های پرچمدار خود را ترویج دهد. با این حال، هر دو مدل پرچمدار آیفون ۲۰۱۸ با برچسب‌های قیمت بالایی همراه هستند. قیمت آیفون ارزان‌تر XR از ۷۴۹ دلار آغاز می‌شود و ۱۰ اس نیز همان قیمت آیفون ۱۰ را حفظ می‌کند؛ در حالی که آيفون ۱۰ اس مکس با ۱۰۰ دلار هزینه‌ی بیشتر قابل خریداری است.

به‌لطف به‌روزرسانی نابهنگام وب‌سایت Apple، این تغییرات جدید پیش از برگزاری رویداد امشب فاش شده بودند.

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید