وان پلاس در رویداد ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ یک سورپرایز بزرگ دارد

سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
براساس آخرین خبرها، در تاریخ ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۱۹ برابر با ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷، باید منتظر سورپرایزی بزرگ از سوی شرکت وان‌پلاس باشیم.

وان‌پلاس قصد داشت با معرفی گوشی میان‌رده‌ی وان‌پلاس ایکس، گوشی هوشمندی در کلاس گوشی‌های پرچمدار ارزان‌قیمت به بازار عرضه کند؛ ولی اواخر تیرماه، مدیرعامل وان‌ پلاس عرضه‌ی گوشی OnePlus X را یک شکست عنوان کرد. ظاهرا شرکت چینی وان‌پلاس، قصد دارد با برنامه‌ریزی دقیق، گوشی هوشمند فوق‌العاده‌ای را به بازار عرضه کند.

در تابستان سال ۲۰۱۶ به‌دنبال رونمایی وان پلاس ۳، گوشی هوشمند وان‌پلاس ۳ تی در پاییز همان سال معرفی شد. در ماه ژوئن ۲۰۱۷ برابر با خردادماه ۱۳۹۶، وان‌پلاس ۵ و سپس در ماه نوامبر برابر با آبان‌ماه، وان‌پلاس ۵ تی و به‌دنبال آن در ماه می سال جاری میلادی برابر با اردیبهشت‌ماه، وان پلاس ۶ با نمایشگر ۶.۲۸ اینچی با بریدگی، دوربین دوگانه با لرزش‌گیر اپتیکال و بدنه شیشه‌ای معرفی شد. انتظار می‌رود وان پلاس ۶ تی نیز ماه اکتبر برابر با مهرماه سال جاری به‌صورت رسمی رونمایی شود.

با توجه به تاریخچه‌ی وان‌پلاس و سیر تغییرات طراحی گوشی‌های هوشمند این شرکت، حدس زدن در مورد طراحی OnePlus 6T کار دشواری به‌نظر نمی‌رسد. براساس آخرین خبرها، برای اولین بار در تاریخ فعالیت وان‌پلاس، یکی از اپراتورهای تلفن همراه ایالات متحده‌، از گوشی هوشمند بعدی وان‌پلاس پشتیبانی خواهد کرد. ولی واقعا در تاریخ ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۱۹ برابر با ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷، منتظر رونمایی چه محصولی با چه مشخصاتی خواهیم بود؟ هنوز بیش از چهارماه به تاریخ مراسم باشکوه وان‌پلاس باقی‌مانده است؛ ولی زمزمه‌هایی به‌گوش می‌رسد که خبر از متفاوت‌بودن این مراسم و سورپرایزی که وان‌پلاس قصد دارد به‌نمایش بگذارد، می‌دهد. پیشتر گفته شده بود که وان پلاس ۶ تی سال جاری عرضه خواهد شد.

آیا امکان دارد اپراتور تلفن همراه T-Mobile، به‌صورت رسمی برگزاری مراسم رونمایی نسخه‌ی بین‌المللی وان پلاس ۶ تی را برعهده گرفته باشد؟ آیا ممکن است بعد از رونمایی رسمی وان پلاس ۶ تی در پاییز امسال، شاهد معرفی نسخه‌ی بین‌المللی آن در ماه ژانویه باشیم؟ کاملا مشخص است که وان‌پلاس برای بازار چین و بازارهای بین‌المللی محصول متفاوتی در نظر گرفته است. همین مساله در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ با عرضه‌ی نسخه‌ی سفید وان پلاس ۵ تی اتفاق افتاد.

شاید وان‌پلاس قصد دارد نسخه‌ی وان پلاس ۶ تی را با قابلیت اتصال به شبکه‌ی 5G به بازار عرضه کند. شرکت‌های دیگری همچون هواوی، زد‌تی‌ای، ال‌جی، لنوو و اوپو، سخت در تلاش هستند تا بتوانند گوشی‌های هوشمند خود را با قابلیت اتصال به نسل بعدی شبکه‌های اینترنت پرسرعت به بازار عرضه کنند. این حقیقت را نباید نادیده گرفت که وان‌پلاس و اوپو بازار مشترکی در چین دارند و بارها شاهد طرح‌های شبیه‌به‌هم، فناوری‌های پیشگامانه نزدیک‌ به‌ یکدیگر و ویژگی‌ها و مشخصاتی شبیه در گوشی‌های آن‌ها بوده‌ایم.

اگر اوپو در نظر داشته باشداولین گوشی هوشمند 5G جهان را معرفی کند، بی‌شک OnePlus نیز سخت در تلاش است تا بتواند همین مسیر را طی کند. شاید مراسم رونمایی گوشی هوشمند بعدی وان‌پلاس در ژانویه‌ی ۲۰۱۹، مراسمی باشکوه و متفاوت باشد که هنوز نمی‌توانیم به‌درستی در مورد آن گمانه‌زنی کنیم. آنچه مسلم است وان‌پلاس سورپرایزی متفاوت برای این مراسم در نظر گرفته است.

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد