برنامه زمانی آپدیت اندروید 6 گوشی‌های اچ‌تی‌سی فاش شد

شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
مطالعه 3 دقیقه
اچ‌تی‌سی از جمله شرکت‌هایی است که همواره وعده‌ی بروزرسانی دستگاه‌های هوشمند خود را به آخرین نسخه اندروید می‌دهد. حال به نظر می‌رسد برنامه زمانی آپدیت دیگر گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی به اندروید ۶ مارشمالو فاش شده است.
تبلیغات

اچ‌تی‌سی اولین شرکتی است که یک گوشی غیرنکسوس با اندروید 6 یعنیOne A9 را روانه بازار کرد، البته قرار است به زودی بروزرسانی اندروید ۶.۰.۱ هم برای وان A9 عرضه شود. این کمپانی در نظر دارد تا به زودی بروزرسانی اندروید ۶ را برای دیگر گوشی‌های هوشمند خود از جمله وان M8 هم عرضه کند ولی تا به حال مدل این گوشی‌ها و تاریخ دقیق ارائه بروزرسانی اعلام نشده است. اما اخیرا برنامه‌ی زمانی این کمپانی برای آپدیت دیگر گوشی‌ها به اندروید ۶ فاش شده است.

LlabTooFer که جزو مشهورترین حساب‌های کاربری افشا کننده توییتر به شمار می‌آید، اخیرا برنامه‌ی زمانی مربوط به آپدیت گوشی‌های اچ‌تی‌سی را منتشر کرده که در میان آن‌ها گوشی‌های میان‌رده و پرچمدار به چشم می‌خورند. بر اساس این خبر، به نظر می‌رسد تمامی گوشی‌های بالارده و میان رده‌ی اچ‌تی‌سی که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ معرفی شده‌اند به اندروید مارشمالو بروزرسانی خواهند شد؛ البته همزمان با اندروید ۶، نسخه‌ی ۷.۰ رابط کاربری اچ‌تی‌سی برای این دسته از گوشی‌ها ارائه خواهد شد. حساب توییتر LlabTooFer اعلام کرده که گوشی‌های دو سیم کارته‌ی اچ‌تی‌سی کمی دیرتر این آپدیت را دریافت خواهند کرد. البته ناگفته نماند از آنجایی که اچ‌تی‌سی در حال حاضر این برنامه‌ی آپدیت را تایید نکرده، ممکن است برنامه‌ی خود را برای این گوشی‌ها تغییر داده یا لغو کند. البته اکانت LlabTooFer به صورت قاطعانه اعلام کرده که این برنامه‌ی نهایی اچ‌تی‌سی است.

 گوشی وان M7 که یکی از گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی است، دیگر پشتیبانی نرم افزاری نشده و با نسخه‌ی ۵.۰.۲ و نسخه‌ی ۶.۰ سنس باقی خواهد ماند، البته احتمال عرضه‌ی برخی بروزرسانی‌های امنیتی برای این گوشی هنوز وجود دارد. بر اساس تصویر زیر، گوشی وان A9 در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ نسخه‌ی ۶.۰.۱ را دریافت می‌کند. وان M9 در ماه جاری نسخه‌ی ۶.۰ و در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ نسخه‌ی ۶.۰.۱ اندروید را دریافت خواهد کرد. برخی دستگاه‌ها بدون دریافت نسخه‌ی ۵.۱ اندروید، مستقیما به نسخه‌ی ۶.۰ آپدیت خواهند شد که از جمله‌ی این گوشی‌ها می‌توان به One M9+, One ME, One M9+ Supreme, One M8, One E8 و One M8s اشاره کرد. البته گوشی One M8s در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ و سایر گوشی‌ها در سه ماهه‌ی اول این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. 

 از گوشی‌های میان‌رده هم می‌توان به باترفلای ۳ اشاره کرد که در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ مستقیما نسخه‌ی ۶.۰.۱ را دریافت خواهد کرد. در حالی که گوشی‌های Butterfly 2, Desire 826 و Desire 82 در سه ماهه‌ی دوم سال آینده میلادی به نسخه‌ی اندروید ۶.۰.۱ بروز خواهند شد. گوشی Desire EYE در ژاپن نسخه‌ی ۵.۱ را دریافت کرده و این کمپانی در نظر دارد تا نسخه‌ی ۶.۰.۱ را نیز برای آن ارا‌ئه کند. گوشی Desire 816 هم با کنسل کردن دریافت نسخه‌ی ۵.۱، در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ مستقیما به نسخه‌ی ۶.۰ بروز خواهد شد. گوشی Desire 626 هم در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ نسخه‌ی ۶.۰.۱ و گوشی Desire 526 در همین بازه نسخه‌ی ۶.۰ اندروید را دریافت خواهند کرد.

htc اچ تی سی
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات