اچ‌ تی‌ سی یو 11 با به‌روزرسانی جدید از بلوتوث 5.0 پشتیبانی می‌کند

اچ‌ تی‌ سی یو 11 با به‌روزرسانی جدید از بلوتوث 5.0 پشتیبانی می‌کند

شرکت اچ‌تی‎سی درنظر دارد با انتشار یک به‎روزرسانی، گوشی پرچم‌‏دار یو ۱۱ را به قابلیت بلوتوث ۵.۰ مجهز کند.

به‌نظر می‎رسد که گوشی پرچم‎دار جدید شرکت اچ‌تی‌سی، به‎زودی و از طریق دریافت یک به‎روزرسانی نرم‌افزاری، به یکی از معدود محصولاتی تبدیل خواهد شد که از بلوتوث ۵.۰ پشتیبانی می‎کند. بنابه دلایلی، شرکت اچ‎تی‌سی از پشتیبانی گوشی پرچم‎دار جدیدش از بلوتوث ۵.۰ چشم‌‌پوشی کرد و یو ۱۱ به صورت پیش‌فرض، از بلوتوث ۴.۲ استفاده می‌کند.

با این‌حال، به‌ نظر می‌رسد که شرکت اچ‌تی‌سی تغییر رویه داده است و تصمیم دارد تنها با انتشار یک به‎روزرسانی، پشتیبانی یو ۱۱ را از بلوتوث ۵.۰ میسر کند. براساس اطلاعات ثبت‌شده در FCC، شرکت اچ‎تی‌سی برای فعال کردن قابلیت بلوتوث ۵.۰ در گوشی اچ‎تی‌سی یو ۱۱ آماده می‏‌شود. همان‌طور که گفته شد، پشتیبانی از بلوتوث ۵.۰ بدون اعمال هیچ تغییر سخت‎افزاری در گوشی اچ‌تی‎سی یو ۱۱ ممکن خواهد بود و برای فعال شدن آن، تنها به یک به‌روزرسانی نرم‎افزاری احتیاج دارید.

با فعال شدن قابلیت بلوتوث ۵.۰ در گوشی اچ‌تی‌سی یو ۱۱، این محصول سومین گوشی‌ هوشمندی خواهد بود که از بلوتوث ۵.۰ پشتیبانی می‎کند. پیش‎تر، گوشی‌های گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس سامسونگ با پشتیبانی از قابلیت بلوتوث ۵.۰ در ماه اردیبهشت عرضه شده‌اند.  

بلوتوث ۵.۰، محدوده پوشش بیشتری در مقایسه با نسل قبل دارد و هم‎چنین سرعت تبادل اطلاعات بیشتر خواهد بود. علاوه‌براین، استفاده از بلوتوث ۵.۰ به جای نسل قبل، مصرف انرژی را در گوشی‌های هوشمند کاهش می‌دهد. هنوز زمان مشخصی برای ارتقاء بلوتوث ۴.۲.۲ به نسخه ۵.۰ در گوشی اچ‌تی‌سی یو ۱۱ اعلام نشده است. با این‌حال، دریافت تأییدیه FCC حاکی از این موضوع است که فاصله چندانی با عرضه این به‎روزرسانی نرم‌افزاری نداریم.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده