کلید مجازی جایگزین کلید هوم آیفون 8 می‌شود

پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
احتمالا در آیفون جدید شاهد حذف کلید فیزیکی هوم و اضافه شدن کلید مجازی برای اسکنر اثر انگشت خواهیم بود.
تبلیغات

انتظار می‌رود آیفون ۸ مجهز به نمایشگر ۵.۸ اینچی OLED، با حاشیه‌های کم و کلیدهای مجازی شود. اما اپل چگونه این فرم جدید برای کلید هوم را در نسل بعدی آیفون‌ ارائه خواهد کرد؟

بر اساس گزارش مینگ‌چی کو، در آیفون جدید از کلیدهای مجازی برای به کار بردن اسکنر اثر انگشت استفاده خواهد شد؛ اسکنر بیومتریک اپل اولین بار در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. اوایل هفته‌ی جاری، اپل یک پتنت جدید به ثبت رساند که در آن روشی برای جایگزین کردن کلید فیزیکی هوم با کلیدهای مجازی تشریح شده است. مینگ‌چی کو که یکی از تحلیلگران موسسه KGI Securities است و پیش از این نیز پیش‌بینی‌های دقیقی برای محصولات آتی اپل داشته، حال معتقد است که اپل این پتنت را در نسل جدید آیفون ارائه خواهد کرد.

سپتامبر سال گذشته میلادی، شایعه‌ای منتشر شد که اپل از نمایشگر بدن حاشیه و کلیدهای مجازی در آیفون جدید استفاده خواهد کرد؛ حال گزارش جدید حاکی از این است که احتمال رویارویی با نسلی متفاوت از گوشی‌های هوشمند اپل، دور از انتظار نخواهد بود. انتظار می‌رود اپل از تجربیات خود در قابلیت Touch Bar که در مک بوک پرو ارائه کرده بود نیز در ویژگی جدید آیفون استفاده کند؛ احتمالا این ویژگی جدید بر اساس هر اپلیکیشن‌، کاربردی متفاوت و پویا خواهد داشت. 

پتنت جدید آیفون 8

با وجود اینکه انتظار می‌رود آیفون ۸ به نمایشگر ۵.۸ اینچی مجهز شود؛ اما بر اساس گزارش مینگ‌چی کو، با در نظر گرفتن سطح مورد نیاز برای تعبیه کلیدهای مجازی، احتمالا صفحه نمایش آیفون تنها ۵.۱۵ اینچ خواهد بود؛ با حذف کلید فیزیکی هوم، آیفون ۸ نسبت به آیفون ۷ کوچک‌تر و در مقابل دارای نمایشگری بزرگ‌تر خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات